Av3k bez organizacji. Virtus.Pro zamyka swoją sekcję Quake Champions!

7feed365aa3f8e8e8df733279e8b1799

Dotarła do nas dość zaskakująca informacja - Virtus.Pro postanowiło w trybie natychmiastowym zamknąć swoją dywizję w Quake Champions. Niestety nie są znane dokładne powody zamknięcia tej sekcji.

Prawdopodobnie decyzja ta to efekt bardzo słabego rozwoju profesjonalnej sceny Quake Champions. Tytuł ten wciąż nie posiadał zbyt wiele lig czy dedykowanych turniejów, co znacząco utrudniało rozwój zawodnikom. Problemem również jest fakt, że produkcja ta nie cieszy się zbyt dużą popularności, jak stare odsłony Quake.

W dotychczasowej dywizji Quake Champions w Virtus.Pro występowało dwóch zawodników - Alexeiem „cYpheRem” Yanushevskym, który do organizacji dołączył w sierpniu ubiegłego roku. Do największych osiągnięć rosyjskiego zawodnika należy zajęcie 3-4 miejsca w czasie DreamHack Winter 2017 oraz 5-6 miejsce, które zawodnik wywalczył w czasie DreamHack Tours 2018.

ZOBACZ TEŻ: NIP przejmuje drużynę Black Dragons z Rainbow Six: Siege!

Z kolei drugim zawodnikiem formacji jest Polak — Maciej „Av3k” Krzykowski, który z formacją związany był również od wakacji ubiegłego roku. Do największych sukcesów polskiego gracza należy zajęcie czwartego miejsca podczas Italian Esports Open 2017.

Warto również przypomnieć, że Av3k zapewnia swoją obecność w rosyjskiej formacji poniekąd Filipowi „NEO” Kubskiemu, który występuje w drużynie CS:GO pod banderą Virtus.Pro. To właśnie NEO miał podjąć rozmowę z właścicielem organizacji, aby ten dał szansę polskiego zawodnikowi.

„Z okazji” zakończenia współpracy Av3ka z Virtus.Pro, Polak postanowił zamieścić wpis, w którym podziękował organizacji za wszystko, co dla niego zrobiła. Co ciekawe, Av3k poinformował również o tym, że wspólnie z jego byłą już organizacją przygotują „pożegnalny” giveaway.

Teraz Av3k pozostaje bez organizacji, a przypomnijmy, że przed polakiem występ na rozgrywkach QuakeCon. Będzie to idealna okazja dla polskiego zawodnika do pokazania się z dobrej strony, co na pewno ułatwi mu poszukiwanie nowej organizacji.

 

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2018 World Electronic Sports Games
  Trwa
  TBD
  vs
  TNC
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  Trwa
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic
  Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  09:00
  TNC
  vs
  Alpha Red

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki