Av3k wicemistrzem DreamHack Winter w Quake Champions!

Av3k2 nemiga dhwinter18 730x380

Maciej „Av3k” Krzykowski po raz kolejny udowadnia, że wciąż jest w absolutnej światowej czołówce profesjonalnych zawodników Quake Champions. Reprezentant Nemiga Gaming w miniony weekend został wicemistrzem DreamHack Winter 2018, ulegając w finale raphie.

Swoją przygodę z DreamHack Winter Polak zaczął od starcia z Kanadyjczykiem cha1nem, z którym wygrał 2:0. Następnie rywalem polaka był rewelacyjny RAISY, który wcześniej wyeliminował Australijczyka Steeja. Starcie to było niezwykle zacięte, jednak ostatnie słowo należało do Av3ka, który wygrał 2:1.

Trzecim rywalem polaka został szwedzki zawodnik - toxjq, tutaj Av3k poradził sobie wzorowo i ostatecznie wyeliminował swojego rywala. To zapewniło polskiemu zawodnikowi awans do ćwierćfinałów, gdzie rozpoczął od starcia ze swoim... kolegom z zespołu - Białorusinem cYpheRem. Tutaj Av3k wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i w pięknym stylu zdeklasował swojego przyjaciela, wygrywając 3:0.

Z kolei w półfinale Av3k rozegrał najtrudniejsze swoje spotkanie spośród wszystkich pozostałych. Rywalem polaka był Rosjanin - Cooller, walka ze wspomnianym graczem byłą niezwykle ciężka i wyrównana. Obaj grali tak dobrze, że widzowie obserwowali ich zmagania aż na pięciu mapach, które ostatecznie ułożyły się lepiej dla reprezentanta Nemigi, który wygrał 3:2, zyskując awans do wielkiego finału.

Niestety w wielkim finale przygoda Av3ka się zakończyła - jego rywal - Amerykanin reprezentujący Team Liquid - rapha okazał się na tyle dobrze przygotowany, że Polak w zasadzie nie był w stanie nawiązać z nim walki i ostatecznie przegrał 0:3. Niemniej jednak zajęcia drugiego miejsca, to niewątpliwy sukces i powód do dumy.

Av3k za zajęcie drugiego miejsca otrzymał 15 tysięcy dolarów. Rapha za tytuł mistrzowski otrzymał 30 tysięcy, a 3-4 miejsce zajęli gracze k1llsen oraz Cooller, którzy otrzymali po 7.5 tysiąca dolarów.

fot. DreamHack

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  StarSeries i-League Season 7 North America Qualifier
  Trwa
  eUnited
  vs
  Rogue
  Dota
  2018 World Electronic Sports Games
  Trwa
  TBD
  vs
  TNC
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  05:00
  MVP Space
  vs
  O2 Team
  Overwatch
  2018 LanStory Cup Hangzhou
  06:00
  Flag Gaming
  vs
  T1w
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders KR Season 3
  07:00
  GC Busan Wave
  vs
  Element Mystic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki