Av3k wicemistrzem DreamHack Winter w Quake Champions!

Av3k2 nemiga dhwinter18 730x380

Maciej „Av3k” Krzykowski po raz kolejny udowadnia, że wciąż jest w absolutnej światowej czołówce profesjonalnych zawodników Quake Champions. Reprezentant Nemiga Gaming w miniony weekend został wicemistrzem DreamHack Winter 2018, ulegając w finale raphie.

Swoją przygodę z DreamHack Winter Polak zaczął od starcia z Kanadyjczykiem cha1nem, z którym wygrał 2:0. Następnie rywalem polaka był rewelacyjny RAISY, który wcześniej wyeliminował Australijczyka Steeja. Starcie to było niezwykle zacięte, jednak ostatnie słowo należało do Av3ka, który wygrał 2:1.

Trzecim rywalem polaka został szwedzki zawodnik - toxjq, tutaj Av3k poradził sobie wzorowo i ostatecznie wyeliminował swojego rywala. To zapewniło polskiemu zawodnikowi awans do ćwierćfinałów, gdzie rozpoczął od starcia ze swoim... kolegom z zespołu - Białorusinem cYpheRem. Tutaj Av3k wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i w pięknym stylu zdeklasował swojego przyjaciela, wygrywając 3:0.

Z kolei w półfinale Av3k rozegrał najtrudniejsze swoje spotkanie spośród wszystkich pozostałych. Rywalem polaka był Rosjanin - Cooller, walka ze wspomnianym graczem byłą niezwykle ciężka i wyrównana. Obaj grali tak dobrze, że widzowie obserwowali ich zmagania aż na pięciu mapach, które ostatecznie ułożyły się lepiej dla reprezentanta Nemigi, który wygrał 3:2, zyskując awans do wielkiego finału.

Niestety w wielkim finale przygoda Av3ka się zakończyła - jego rywal - Amerykanin reprezentujący Team Liquid - rapha okazał się na tyle dobrze przygotowany, że Polak w zasadzie nie był w stanie nawiązać z nim walki i ostatecznie przegrał 0:3. Niemniej jednak zajęcia drugiego miejsca, to niewątpliwy sukces i powód do dumy.

Av3k za zajęcie drugiego miejsca otrzymał 15 tysięcy dolarów. Rapha za tytuł mistrzowski otrzymał 30 tysięcy, a 3-4 miejsce zajęli gracze k1llsen oraz Cooller, którzy otrzymali po 7.5 tysiąca dolarów.

fot. DreamHack

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Cs
  Bets.net Challenger Series
  Trwa
  abv
  vs
  Elements Pro Gaming
  Leagueoflegends
  League of Legends Japan League
  Trwa
  DetonatioN FocusMe
  vs
  7th heaven
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki