Były współwłaściciel Legii Warszawy inwestuje w AGO Gaming

Ar 170329675.jpg maxw 980 imageversion maintopic1

Według informacji, jakie na swoim twitterze zamieścił redaktor naczelny Przeglądu SportowegoTomasz Włodarczyk, Bogusław Leśnodorski zainwestował w naszą rodzimą organizację AGO Gaming. Wcześniej były współwłaściciel Legii Warszawa zainwestował między innymi w jeden z największych kanałów rozrywkowych w serwisie YouTube, teraz jak widać, postanowił zainwestować w rozwój sceny e-sportowej w Polsce.

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź samego zainteresowanego, gdyż w bardzo krótkim czasie odpowiedział na tweet naczelnego „PS”. Leśnodorski stwierdził, że cała inwestycja miała być na razie tajemnicą i jak podkreślił, wiedzę na ten temat miało tylko kilka osób. Jednak już w dalszej wypowiedzi dodał, że w niedługim czasie poznamy więcej szczegołów na ten temat.

E-sport fajna branża, a że trzeba coś robić, a emocji sportowych brakuje, to rozglądamy się z kolegami za czymś nowym – skomentował w dalszej wypowiedzi Leśnodorski.

Warto dodać, że to właśnie za kadencji Bogusława Leśnodorskiego, klub Legii Warszawy, jako jeden z pierwszym polskich zespołów otworzył oddział e-sportowy. Wtedy też powołano pierwszego zawodnika – Michała „srokę” Srokosza, który reprezentował klub w grze FIFA 17. Również dzięki inicjatywie Leśnodorskiego na stadionie Legii odbył się turniej MODECOM Legia eSports Cup, w którym udział brali najlepsi zawodnicy z Europy.

Bogusław Leśnodorski opuścił Legie Warszawę, zaraz po tym, jak zdobyła mistrzostwo Polski w tym roku.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki