Były współwłaściciel Legii Warszawy inwestuje w AGO Gaming

Ar 170329675.jpg maxw 980 imageversion maintopic1

Według informacji, jakie na swoim twitterze zamieścił redaktor naczelny Przeglądu SportowegoTomasz Włodarczyk, Bogusław Leśnodorski zainwestował w naszą rodzimą organizację AGO Gaming. Wcześniej były współwłaściciel Legii Warszawa zainwestował między innymi w jeden z największych kanałów rozrywkowych w serwisie YouTube, teraz jak widać, postanowił zainwestować w rozwój sceny e-sportowej w Polsce.

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź samego zainteresowanego, gdyż w bardzo krótkim czasie odpowiedział na tweet naczelnego „PS”. Leśnodorski stwierdził, że cała inwestycja miała być na razie tajemnicą i jak podkreślił, wiedzę na ten temat miało tylko kilka osób. Jednak już w dalszej wypowiedzi dodał, że w niedługim czasie poznamy więcej szczegołów na ten temat.

E-sport fajna branża, a że trzeba coś robić, a emocji sportowych brakuje, to rozglądamy się z kolegami za czymś nowym – skomentował w dalszej wypowiedzi Leśnodorski.

Warto dodać, że to właśnie za kadencji Bogusława Leśnodorskiego, klub Legii Warszawy, jako jeden z pierwszym polskich zespołów otworzył oddział e-sportowy. Wtedy też powołano pierwszego zawodnika – Michała „srokę” Srokosza, który reprezentował klub w grze FIFA 17. Również dzięki inicjatywie Leśnodorskiego na stadionie Legii odbył się turniej MODECOM Legia eSports Cup, w którym udział brali najlepsi zawodnicy z Europy.

Bogusław Leśnodorski opuścił Legie Warszawę, zaraz po tym, jak zdobyła mistrzostwo Polski w tym roku.

0 komentarzy