Były współwłaściciel Legii Warszawy inwestuje w AGO Gaming

Ar 170329675.jpg maxw 980 imageversion maintopic1

Według informacji, jakie na swoim twitterze zamieścił redaktor naczelny Przeglądu SportowegoTomasz Włodarczyk, Bogusław Leśnodorski zainwestował w naszą rodzimą organizację AGO Gaming. Wcześniej były współwłaściciel Legii Warszawa zainwestował między innymi w jeden z największych kanałów rozrywkowych w serwisie YouTube, teraz jak widać, postanowił zainwestować w rozwój sceny e-sportowej w Polsce.

Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź samego zainteresowanego, gdyż w bardzo krótkim czasie odpowiedział na tweet naczelnego „PS”. Leśnodorski stwierdził, że cała inwestycja miała być na razie tajemnicą i jak podkreślił, wiedzę na ten temat miało tylko kilka osób. Jednak już w dalszej wypowiedzi dodał, że w niedługim czasie poznamy więcej szczegołów na ten temat.

E-sport fajna branża, a że trzeba coś robić, a emocji sportowych brakuje, to rozglądamy się z kolegami za czymś nowym – skomentował w dalszej wypowiedzi Leśnodorski.

Warto dodać, że to właśnie za kadencji Bogusława Leśnodorskiego, klub Legii Warszawy, jako jeden z pierwszym polskich zespołów otworzył oddział e-sportowy. Wtedy też powołano pierwszego zawodnika – Michała „srokę” Srokosza, który reprezentował klub w grze FIFA 17. Również dzięki inicjatywie Leśnodorskiego na stadionie Legii odbył się turniej MODECOM Legia eSports Cup, w którym udział brali najlepsi zawodnicy z Europy.

Bogusław Leśnodorski opuścił Legie Warszawę, zaraz po tym, jak zdobyła mistrzostwo Polski w tym roku.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL
  Trwa
  aAa
  vs
  Vexed
  Cs
  Lootbet Cup
  Trwa
  Red Reserve
  vs
  Team Spirit
  Cs
  LOOT.BET Nations Elite Esports Cup
  Trwa
  GODSENT
  vs
  AGO GAMING
  Cs
  OMEN by HP ComicCon Bulgaria
  Trwa
  Squared
  vs
  proWince
  StarLadder ProSeries
  Trwa
  ShtanUdachi
  vs
  harleen

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki