Czołowi gracze Dota 2 zostali zmiażdżeni przez... boty!

263

O sztucznej inteligencji w ostatnich latach jest coraz głośniej. Największe technologiczne firmy tworzą coraz to lepsze i bardziej dopracowane programy, które mają stać się w każdej dziedzinie lepsze od nas — ludzi.

Nie inaczej jest w przypadku gier — coraz częściej twórcy sztucznej inteligencji wprowadza swoje dzieła do świata gier, aby pokazać potęgę programu nad ludzkim umysłem. Właśnie jednym z tego typu doświadczeń było ostatnie wydarzenie związane z Dota 2.

Twórcy oprogramowania OpenAI zorganizowali specjalny pojedynek w Dota 2, na którego potrzeby stworzyli drużynę złożoną z czołowych zawodników zajmujących najwyższe pozycje w rankingu, a także jednego profesjonalnego zawodnika. Z kolei ich rywalem miały zostać... boty. Na pierwszy rzut oka każdy z nas stwierdziłby, że dla graczy takiego kalibru nie było to specjalnie trudne i ciekawe zdanie.

Jednak realia okazały się zupełnie inne i oprogramowanie OpenAI całkowicie... zmiażdżyło swoich rywali. Wspomniani zawodnicy nie ukrywali zaskoczenia, tym jak boty świetnie sobie poradziły. Aby lepiej Wam to zobrazować, wspomnę, że boty pokonały tak silną drużynę w zaledwie... 21 minut i 24 minuty. Program okazał sięan tyle sukeczny, zę potrafił przewidzieć ruchy zawodników, a także w ułamku sekundy opracować  plan kontry.

Te wyniki pokazały potęgę sztucznej inteligencji, niewątpliwie nikt nie spodziewał się takiej dominacji ze strony oprogramowania. Jednak jak podkreślają pracownicy projektu, całość miała charakter eksperymentu, bo twórcy chcą zapewnić swojej technologi „doświadczenie”, które nauczy je dostosowywania się do sytuacji i nauczy je rozwiązywania wszelakich problemów.

Poniżej znajdziecie wideo z tego wydarzenia.

fot. OpenAI.com

2 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Dota2 Rainbow Cup
  13:55
  Team Edition
  vs
  room310
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  19:00
  x6tence
  vs
  Splyce Vipers
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  20:00
  Vodafone Giants.Spain
  vs
  Penguins
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:00
  LDLC
  vs
  Vitality
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:30
  mousesports
  vs
  fnatic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki