Czy to koniec Team Kinguin Academy?

Team kinguin logo

Projekt Team Kinguin Academy, którego prowadzącym był znany szkoleniowiec – Adrian „hatchý” Widere, został niespodziewanie zawieszony. Team Kinguin Academy był jedną z najciekawszych i inspirujących inicjatyw na polskiej scenie eSportowej. Dzięki jej funkcjonowaniu wielu młodych i utalentowanych zawodników mogło otworzyć drzwi do swojej kariery eSportowej.

Tym bardziej wstrzymanie działań tej inicjatywy może budzić negatywne emocje. Jak wyjaśnił sam hatchy, decyzja nie była łatwa, jednak innej nie mógł podjąć. Głównym problemem jest fakt, że faworyt całego cyklu otrzymał ofertę współpracy od znanej, zagranicznej organizacji. Stało się też jasnym, że w porównaniu z ofertą zagranicy, współpraca z Kinguin zeszła na plan dalszy, o ile w ogóle nie została przekreślona.

Drugim istotnym powodem tej decyzji, jest fakt, że na polskiej scenie, zaczyna brakować utalentowanych zawodników, którzy mogliby reprezentować bardzo wysoki poziom. Niemniej jednak pozostała czwórka zawodników, którzy ukończyli akademię, jest bliska podpisania kontraktu z nie znaną do tej pory organizacja.

Team Kinguin tym samym oficjalnie przyznał, że ma zamiar poświęcić uwagę zupełnie innym projektom i nie wykluczone, że zawieszenie projektu akademii League of Legends, zamieni się w całkowite jej zakończenie.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  ESL
  Trwa
  aAa
  vs
  Vexed
  Cs
  Lootbet Cup
  Trwa
  Red Reserve
  vs
  Team Spirit
  Cs
  LOOT.BET Nations Elite Esports Cup
  Trwa
  GODSENT
  vs
  AGO GAMING
  Cs
  OMEN by HP ComicCon Bulgaria
  Trwa
  Squared
  vs
  proWince
  StarLadder ProSeries
  Trwa
  ShtanUdachi
  vs
  harleen

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki