Czy to koniec Team Kinguin Academy?


16 dni temu
1596

Projekt Team Kinguin Academy, którego prowadzącym był znany szkoleniowiec – Adrian „hatchý” Widere, został niespodziewanie zawieszony. Team Kinguin Academy był jedną z najciekawszych i inspirujących inicjatyw na polskiej scenie eSportowej. Dzięki jej funkcjonowaniu wielu młodych i utalentowanych zawodników mogło otworzyć drzwi do swojej kariery eSportowej.

Tym bardziej wstrzymanie działań tej inicjatywy może budzić negatywne emocje. Jak wyjaśnił sam hatchy, decyzja nie była łatwa, jednak innej nie mógł podjąć. Głównym problemem jest fakt, że faworyt całego cyklu otrzymał ofertę współpracy od znanej, zagranicznej organizacji. Stało się też jasnym, że w porównaniu z ofertą zagranicy, współpraca z Kinguin zeszła na plan dalszy, o ile w ogóle nie została przekreślona.

Drugim istotnym powodem tej decyzji, jest fakt, że na polskiej scenie, zaczyna brakować utalentowanych zawodników, którzy mogliby reprezentować bardzo wysoki poziom. Niemniej jednak pozostała czwórka zawodników, którzy ukończyli akademię, jest bliska podpisania kontraktu z nie znaną do tej pory organizacja.

Team Kinguin tym samym oficjalnie przyznał, że ma zamiar poświęcić uwagę zupełnie innym projektom i nie wykluczone, że zawieszenie projektu akademii League of Legends, zamieni się w całkowite jej zakończenie.

Komentarze 0