Czy to koniec Team Kinguin Academy?

Team kinguin logo

Projekt Team Kinguin Academy, którego prowadzącym był znany szkoleniowiec – Adrian „hatchý” Widere, został niespodziewanie zawieszony. Team Kinguin Academy był jedną z najciekawszych i inspirujących inicjatyw na polskiej scenie eSportowej. Dzięki jej funkcjonowaniu wielu młodych i utalentowanych zawodników mogło otworzyć drzwi do swojej kariery eSportowej.

Tym bardziej wstrzymanie działań tej inicjatywy może budzić negatywne emocje. Jak wyjaśnił sam hatchy, decyzja nie była łatwa, jednak innej nie mógł podjąć. Głównym problemem jest fakt, że faworyt całego cyklu otrzymał ofertę współpracy od znanej, zagranicznej organizacji. Stało się też jasnym, że w porównaniu z ofertą zagranicy, współpraca z Kinguin zeszła na plan dalszy, o ile w ogóle nie została przekreślona.

Drugim istotnym powodem tej decyzji, jest fakt, że na polskiej scenie, zaczyna brakować utalentowanych zawodników, którzy mogliby reprezentować bardzo wysoki poziom. Niemniej jednak pozostała czwórka zawodników, którzy ukończyli akademię, jest bliska podpisania kontraktu z nie znaną do tej pory organizacja.

Team Kinguin tym samym oficjalnie przyznał, że ma zamiar poświęcić uwagę zupełnie innym projektom i nie wykluczone, że zawieszenie projektu akademii League of Legends, zamieni się w całkowite jej zakończenie.

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  WESG
  03:05
  Rock.Y
  vs
  Team Hellas
  Cs
  WESG
  03:05
  TeamOne
  vs
  Russia
  Dota
  WESG
  03:05
  paiN Gaming
  vs
  Russia
  WESG
  03:10
  Fujitora
  vs
  LUKER
  Sc
  WESG
  03:10
  Maru
  vs
  Dark

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki