Delord i spółka obronili tytuł. Illuminar Gaming ponownie Mistrzem Polski League of Legends!

Uid 2197717fe920eed2c229482e6f9129f01526232533210 width 620 play 0 pos 0 gs 0 height 348

Illuminar Gaming zgodnie z przewidywaniami wygrywa wielki finał 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski, pokonując 3:0 Szatę Maga +3. Tym samym podopieczni Frederyka „Veggiego” Kozioła obronili swój ubiegłoroczny tytuł i są bez wątpienia najlepszym Polskim zespołem.

Pierwsza mapa była popisem zawodników Illuminar Gaming, którzy całkowicie zmiażdżyli swoich rywali, wszystko za sprawą agresywnego Kikisa, który swoim wczesnym gankiem zapewnił pierwszą krew. Od tamtego momentu przewaga Illuminar rosła w niesamowitym tempie. Widać było, że gracze Szaty Maga byli bezradni, nie potrafili skutecznie skontrować swojego rywala i nie byli przygotowani na tak agresywną strategię, to ostatecznie zaowocowało pierwszym zwycięstwem Delorda i spółki już w 27. minucie.

Następna mapa zapowiadała, że będziemy świadkami identycznie jednostronnego pojedynku. Faktycznie początek spotkania na to wskazywał, Illuminar Gaming grało bardzo agresywnie, co zapewniło im pierwszą krew. Niestety zawodnicy za bardzo się rozluźnili i pozwolili sobie na zbyt wiele, to dało szansę Szacie Maga na świetny kontratak, co pozwoliło im wyrównać stan zabójstw, a także stan złota.

Jednak IG wciąż lepiej kontrolowało mapę, a także posiadało lepsze makro, co przyczyniło się do zwiększenia stanu złota Illuminar. Na domiar złego jungler Szaty Maga popełnił błąd i został zabity, co otworzyło Delordowi i spółce drogę do Barona, a to z kolei zapewniło im pewne zwycięstwo i prowadzenie 2:0 w serii.

Ostatnia, decydująca gra była zdecydowanie najbardziej emocjonującą w całej serii. Wczesna faza gry należała do Illuminar Gaming, które wciąż grało agresywnie i ryzykownie. To z kolei ponownie okazało się zgubne, bo tym razem Szata Maga świetnie skontrowała swojego rywala, dyktując warunki w walkach drużynowych. To poniekąd nie wystarczyło, bo Illuminar wciąż lepiej radziło sobie pod względem kontroli mapy i w kwestii zniszczonych wież.

To pozwoliło zawodnikom Illuminar pozostać w grze, a nawet zwyciężyć jedną z ważniejszych bitwe drużynowych i w następstwie przejąć pierwszego Barona, co zapewniło im pełną dominację, a także pozwoliło skupić się na szarży w kierunku bazy Szaty Maga. Chwile później okazało się, że jest to początek końca, a Illuminar jest nie do powstrzymania i przed 40. minutą zwyciężyło trzecie i ostatnie spotkanie w całej serii.

Klasyfikacja końcowa 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski:

1. Illuminar Gaming - 35 tysięcy złotych

2. Szata Mga +3 - 16 tysięcy złotych

3. Team Ascent - 9,5 tysiąca złotych

 

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  United Masters League
  Trwa
  expert
  vs
  AGO
  Cs
  Pixel.bet Brawl: Nordic vs. Europe
  17:00
  x-kom
  vs
  NoChance
  Cs
  United Masters League
  17:00
  3DMAX
  vs
  LDLC
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Fortnite Flossers
  vs
  For Fun Feeders
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki