Dota 2 wprowadza opcjonalny abonament – jeden element wzbudza kontrowersje

Bg overview

Dota Plus to nowa opcja dla graczy Dota 2. Na czym polega? W zamian za miesięczne opłacanie usługi, otrzymujecie różne bonusy oraz dodatki.

Deweloperzy określają Dota Plus jako ewolucję Battle Passa. W przeszłości wypuszczone były dwa Battle Passy – jeden związany z Majorem, drugi z The International. Sama idea się przyjęła i gracze wykazali nią spore zainteresowanie. Dlatego Valve uznało, że pora na coś konkretniejszego. Usługę, która nie ma określonej daty startowej i końcowej. Do tego chcą wydać coś, co może być cały czas rozwijane i rozbudowywane.

Tym czymś ma być właśnie Dota Plus. Subskrypcję można nabyć za 14,39 złotych za miesiąc lub też za niecałe 80 złotych za 6 miesięcy. Ewentualnie wydacie prawie 150 złotych, ale otrzymacie Dota Plus na cały rok. W ramach usługi otrzymujecie dostęp do ekskluzywnych możliwości. Jakich?

Przykładowo poziomy bohaterów. Gramy herosem, wykonujemy zadania (wyzwania) i otrzymujemy punkty doświadczenia. Misje wykonujemy na maksymalnie trzy gwiazdki. Im więcej zdobędziemy, tym lepsza nagroda. Punkty doświadczenia przekładają się na poziom postaci, a ten z kolei daje nam łakocie. Przykładowo Odłamki Nagród, które wymieniamy w sklepiku gry na Relikty, czy ekskluzywne zestawy.

Osoby opłacające Dota Plus mogą brać udział za darmo w weekendowych turniejach. Prócz tego otrzymują dostęp do sezonowych terenów, które są zależne od aktualnej pory roku. Jak dotąd jednak są to czysto kosmetyczne rzeczy. Przejdźmy jednak do elementu Dota Plus, który wzbudza kontrowersje.

Jest nim Asystent Plus. Dedykowany jest nowym oraz słabym graczom. Gdy mamy opłacony abonament, możemy skorzystać w dowolnym momencie z jego pomocy. Co robi? Pomaga dokonać wyboru w kluczowych momentach w trakcie gry. Przykładowo powie, jakie przedmioty kupić naszemu herosowi, gdy ten walczy z konkretnymi przeciwnikami. Podpowie, które umiejętności i talenty wybrać jako pierwsze, by dopasować się do reszty drużyny. Wskaże nawet, która linia będzie dla nas najoptymalniejsza. Oczywiście, jest to rzecz opcjonalna, z której wcale nie musimy korzystać.

Asystent ma również sporo opcji statystycznych. Zbiera informacje na temat naszych postępów i osiągnięć, porównuje nasze wyniki z poprzednim meczem, a nawet zanalizuje grę po jej zakończeniu. W czym zatem problem? Sporo graczy zwraca uwagę, że Asystent Plus daje nieuczciwą przewagę. Valve jeszcze tego nie skomentowało, a ja również wstrzymuję się od wyrażania wniosków.

Pełen zestaw informacji znajdziecie tutaj.

3 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Americas Minor North America Closed Qualifier - IEM Katowice 2019
  Trwa
  Rogue
  vs
  EnVy
  Leagueoflegends
  League of Legends Championship Series North America
  Trwa
  Counter Logic Gaming
  vs
  Echo Fox
  Leagueoflegends
  League of Legends Master Series
  Trwa
  Hong Kong Attitude
  vs
  Flash Wolves
  Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  Trwa
  Revolution
  vs
  VTE
  Dota
  WESG
  Trwa
  SG esports
  vs
  Argentina

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki