East Games United 2017 już w ten weekend!

5a041ef3e1a66 o size 933x0 q 70 h b616de

East Games United od kilku lat nie schodzi z kalendarza białostockich imprez. W nadchodzący weekend, w dniach 9 i 10 grudnia, stolica Podlasia po raz dziesiąty gościć będzie popularnych e‑sportowców, fanów gamingu, a także miłośników fantasy oraz gier planszowych, karcianych i retro. Zorganizowany zostanie również tematyczny Game Jam oraz poznamy zwycięzców międzynarodowego konkursu FreeGalaktus 2017.


E-sportowe zmagania

Najważniejszą atrakcją wydarzenia organizowanego przez agencję Galaktus PR są turnieje e-sportowe. W tym roku na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku ponad 400 zawodników z całej Polski zmierzy się w takich grach, jak: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legend, StarCraft II, FIFA 18, Hearthstone oraz Tekken 7. Wśród uczestników znalazły się ekipy, których nie trzeba przedstawiać fanom e-sportu, takie jak m.in.: Codewise Unicorns, PACT czy PRIDE, które pojawi się wraz ze swoim Talent Academy.

Łączna pula gratyfikacji w turniejach wyniesie 50 000 złotych w gotówce oraz nagrodach rzeczowych. Wśród sponsorów przedsięwzięcia znalazło się wiele znanych firm produkujących sprzęt komputerowy, m.in. Lioncast, Optimus, LG, Trust Gaming i ROCCAT. Fani e-sportowych zmagań będą mieli okazję śledzić przebieg turniejów na żywo na auli uniwersyteckiej, a także za pośrednictwem internetowej platformy Twitch.tv. Kampus przy ul. Ciołkowskiego 1 odwiedzą popularni komentatorzy, którzy na żywo zrelacjonują rozgrywki LoL i CS:GO – Fryderyk „Veggie” Kozioł i Łukasz „Prawus” Ganczewski.


Atrakcje dla odwiedzających

East Games United to jednak nie tylko e-sport, ale również liczne atrakcje dla gości wydarzenia, w tym otwarte turnieje z nagrodami i dostępna dla wszystkich strefa Free2Play. W jej obrębie odwiedzający będą mieli okazję przetestować popularne gry na najnowszym sprzęcie sponsorów. Organizatorzy przygotowali również specjalne strefy wirtualnej rzeczywistości, gier wyścigowych i wyposażone w dżojstiki stanowiska z grą War Thunder. Dodatkowo, oprócz Mistrzostw Podlasia w grze Munchkin, każdy odwiedzający będzie mógł spróbować swoich sił w grach bitewnych, planszowych i karcianych. Przez cały weekend będzie okazja skorzystać z oferty sklepów z gadżetami i sprzętem komputerowym w promocyjnych cenach.


Gry niezależne

Podczas East Games United odbędzie się Game Jam – akcja przeznaczona dla twórców gier, podczas której mierzą się z zadaniem stworzenia nowego, grywalnego tytułu od podstaw w czasie krótszym niż 30 godzin. W trakcie imprezy poznamy również zwycięzcę międzynarodowego konkursu na najlepszą grę niezależną mijającego roku – FreeGalaktus 2017. Spośród 125 zgłoszonych gier z 35 krajów wyłonieni zostaną dwaj zwycięzcy, którzy prócz tytułu najlepszej produkcji indie, otrzymają cenne nagrody.

0 komentarzy