East Games United 2017 już w ten weekend!

5a041ef3e1a66 o size 933x0 q 70 h b616de

East Games United od kilku lat nie schodzi z kalendarza białostockich imprez. W nadchodzący weekend, w dniach 9 i 10 grudnia, stolica Podlasia po raz dziesiąty gościć będzie popularnych e‑sportowców, fanów gamingu, a także miłośników fantasy oraz gier planszowych, karcianych i retro. Zorganizowany zostanie również tematyczny Game Jam oraz poznamy zwycięzców międzynarodowego konkursu FreeGalaktus 2017.


E-sportowe zmagania

Najważniejszą atrakcją wydarzenia organizowanego przez agencję Galaktus PR są turnieje e-sportowe. W tym roku na terenie kampusu Uniwersytetu w Białymstoku ponad 400 zawodników z całej Polski zmierzy się w takich grach, jak: Counter-Strike: Global Offensive, League of Legend, StarCraft II, FIFA 18, Hearthstone oraz Tekken 7. Wśród uczestników znalazły się ekipy, których nie trzeba przedstawiać fanom e-sportu, takie jak m.in.: Codewise Unicorns, PACT czy PRIDE, które pojawi się wraz ze swoim Talent Academy.

Łączna pula gratyfikacji w turniejach wyniesie 50 000 złotych w gotówce oraz nagrodach rzeczowych. Wśród sponsorów przedsięwzięcia znalazło się wiele znanych firm produkujących sprzęt komputerowy, m.in. Lioncast, Optimus, LG, Trust Gaming i ROCCAT. Fani e-sportowych zmagań będą mieli okazję śledzić przebieg turniejów na żywo na auli uniwersyteckiej, a także za pośrednictwem internetowej platformy Twitch.tv. Kampus przy ul. Ciołkowskiego 1 odwiedzą popularni komentatorzy, którzy na żywo zrelacjonują rozgrywki LoL i CS:GO – Fryderyk „Veggie” Kozioł i Łukasz „Prawus” Ganczewski.


Atrakcje dla odwiedzających

East Games United to jednak nie tylko e-sport, ale również liczne atrakcje dla gości wydarzenia, w tym otwarte turnieje z nagrodami i dostępna dla wszystkich strefa Free2Play. W jej obrębie odwiedzający będą mieli okazję przetestować popularne gry na najnowszym sprzęcie sponsorów. Organizatorzy przygotowali również specjalne strefy wirtualnej rzeczywistości, gier wyścigowych i wyposażone w dżojstiki stanowiska z grą War Thunder. Dodatkowo, oprócz Mistrzostw Podlasia w grze Munchkin, każdy odwiedzający będzie mógł spróbować swoich sił w grach bitewnych, planszowych i karcianych. Przez cały weekend będzie okazja skorzystać z oferty sklepów z gadżetami i sprzętem komputerowym w promocyjnych cenach.


Gry niezależne

Podczas East Games United odbędzie się Game Jam – akcja przeznaczona dla twórców gier, podczas której mierzą się z zadaniem stworzenia nowego, grywalnego tytułu od podstaw w czasie krótszym niż 30 godzin. W trakcie imprezy poznamy również zwycięzcę międzynarodowego konkursu na najlepszą grę niezależną mijającego roku – FreeGalaktus 2017. Spośród 125 zgłoszonych gier z 35 krajów wyłonieni zostaną dwaj zwycięzcy, którzy prócz tytułu najlepszej produkcji indie, otrzymają cenne nagrody.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki