East Games United 2018 – kolejna edycja turnieju z tradycjami

East games united

Listopad nie należy do najcieplejszych miesięcy w roku, ale dzięki East Games United serca wielu graczy będą zdecydowanie szybciej pompować krew. Agencja Galaktus PR informuje, że kolejna edycja tego specjalnego wydarzenia dla fanów e-sportu i gamingu odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2018 roku w Białymstoku.

East Games United to jedna z najstarszych imprez dla graczy w Polsce. Pierwsza edycja odbyła się w 2008 roku. W trakcie ostatniej dekady tysiące osób przybywały do Białegostoku, aby walczyć o prestiż i cenne trofea. Organizatorzy do tej pory rozdali nagrody o łącznej wartości 550 000 złotych!

Przez te wszystkie lata w turniejach wzięło udział 8 000 zawodników, a ogólna liczba odwiedzających przekracza 60 000. Zeszłoroczna edycja była rekordowa pod wieloma względami. Transmisję w Internecie śledziło łącznie ponad 100 000 graczy, a prawie 5 000 zdecydowało się przybyć osobiście.

Tegoroczna edycja East Games United odbędzie się w Galerii Alfa Centrum. Głównym wydarzeniem będzie turniej Counter-Strike: Global Offensive. 8 zespołów powalczy o wysokie nagrody pieniężne – w puli turnieju czeka aż 15 000 zł. Organizatorzy zapowiadają trzy możliwe sposoby zakwalifikowania się do turnieju.

Podczas zbliżających się targów Poznań Game Arena na stoisku marki OPTIMUS i Thrustmaster zorganizowany zostanie mini-turniej ROAD TO EGU 2018, którego partnerem będzie nowopowstała marka piwa dla graczy – Good Game Brewery. Zwycięska drużyna, poza nagrodami rzeczowymi, otrzyma zaproszenie do Białegostoku.

W stolicy Podlasia odbędą się lokalne kwalifikacje o dwa miejsca w turnieju. Zostaną rozegrane w znanym e-sportowym lokalu – Games United eSports Pub. Trzy miejsca w turnieju zostaną rozdysponowane pomiędzy uczestnikami kwalifikacji internetowych. Ponadto dwa drużyny zostaną zaproszone bezpośrednio przez organizatorów, bez konieczności kwalifikacji.

To nie wszystkie e-sportowe atrakcje jakie zaplanowali organizatorzy. Podczas East Games United zorganizowane zostaną zmagania m.in.: w FIFA19, Hearthstone, Tekken 7, Soul Calibur VI i Dragon Ball FighterZ. Przybyli na wydarzenie gracze będą mogli również zapisywać się do zawodów w CS:GO i League of Legends w formacie 1-na-1.

Dla wszystkich przygotowana zostanie również strefa darmowego grania z komputerami marki OPTIMUS, konsolami oraz stanowisko z grami VR. Na evencie znajdzie się również strefa dla fanów gier planszowych, starych konsol oraz symulatorów jazdy. Co istotne, wstęp na teren East Games United jest darmowy, a udział w turniejach nie wymaga żadnego wpisowego.

Organizatorzy zachęcają do pilnego śledzenia oficjalnej strony wydarzenia oraz facebookowego profilu, gdyż właśnie tam będą się pojawiać najświeższe informacje związane z East Games United.

East Games United – oficjalna strona: http://gamesunited.net

East Games United na Facebooku: https://www.facebook.com/EastGamesUnited/

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2019 Asia Pro League S2
  08:00
  FGB Gaming
  vs
  StarLucK
  Dota
  2019 Asia Pro League S2
  10:00
  496
  vs
  Neon
  Leagueoflegends
  2019 LoL Pro League Spring
  Trwa
  WE
  vs
  FunPlus Phoenix
  Leagueoflegends
  2019 Vietnam Championship Series Spring
  Trwa
  GIGABYTE Marines
  vs
  FTV
  Dota
  2019 The Challenge Cup Season 2
  Trwa
  iG Vitality
  vs
  Team X

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki