Epic Games zorganizuje cykl turniejów w Fortnite z pulą nagród 8 milionów dolarów!

Fortnite summer skirmish

Epic Games, czyli studio odpowiedzialne za Fortnite, czyli obecnie najpopularniejszą na świecie grę battle royale oficjalnie poinformowało, że uruchomi ośmiotygodniowy turniej, którego łączna pula nagród wyniesie astronomiczne 8 milionów dolarów. Tym samym jest to pierwszy, tak duży turniej w ten tytuł w historii.

Mowa tutaj o imprezie Summer Skirmish, która jak wcześniej wspomniałem, podzielona będzie na osiem tygodni, gdzie każdy cykl będzie posiadał inną pulę nagród, jednak same zasady uczestnictwa się nie zmienią. Do zabawy przystąpić będą mogły jedynie duety, które rozpoczną zmagania już za kilka dni.

Co ciekawe w pierwszym tygodniu rozgrywek pula nagród wyniesie 250 tysięcy dolarów, a w następnym ma już być podwojona. Jeżeli chodzi o uczestnictwo, to jest to odrobinę zagmatwane, bo okazuje się, że deweloper rozesłał już zaproszenia do poszczególnych zespołów. Pomimo tego mamy na dniach otrzymać pełną informację o kwalifikacjach, w których będą mogli wziąć udział zwykli gracze.

Na ten moment nie wiadomo czy w imprezie wezmą udział polskie zespoły, takie jak AGO Esports, PRIDE, Team Kinguin czy PACT. Jednak najprawdopodobniej tak się stanie, co tym bardziej powinno dodać smaczku całej imprezie. W końcu na ten moment nie mieliśmy okazji, aby sprawdzić, która drużyna w Polsce jest tą najlepszą.

Warto także zaznaczyć, że jest to pierwsza z esportowych imprez dedykowanych Fortnite organizowanych wyłącznie przez Epic Games. Przypomnijmy, że dwa miesiące temu studio zapowiedziało, że wyda na organizację turniejów esportowych w 2018 i 2019 roku ponad 100 milionów dolarów.

 

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Dota2 Rainbow Cup
  13:55
  Team Edition
  vs
  room310
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  19:00
  x6tence
  vs
  Splyce Vipers
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  20:00
  Vodafone Giants.Spain
  vs
  Penguins
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:00
  LDLC
  vs
  Vitality
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:30
  mousesports
  vs
  fnatic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki