Epic Games prosi, aby młodzież nie grała w Fortnite BR podczas lekcji

Fortnite Battle Royale na iOS dostępne jest już na całym świecie. Jeśli posiadacie odpowiedni sprzęt to bez przeszkód możecie testować hit od Epic Games. Co prawda wątpię, czy w Polsce znajdzie się wielu entuzjastów grania w taką produkcję na smartfonie (pomijam przymus posiadania sprzętu od Apple), tak w Ameryce sprawa wygląda zupełnie inaczej.

W Stanach Zjednoczonych szał na Fortnite Battle Royale jest taki duży, że deweloperzy muszą interweniować. Okazuje się bowiem, że młodzież zamiast koncentrować się na zajęciach i zdobywać wiedzę, zwyczajnie gra podczas lekcji. Proceder jest na tyle duży, że niektóre szkoły zabraniają przynoszenia smartfonów.

Podczas ładowania się gry możecie znaleźć komunikat „Mr. Hillman says stop playing in class.”. Żarcik? Nie, Mr. Hillman jest nauczycielem, który wystosował prośbę do Epic Games za pośrednictwem Reddita, aby twórcy gry pomogli opanować uczniów.

„Po pierwsze, kocham Waszą grę. Moi przyjaciele z uczelni również, sam gram praktycznie co wieczór. Problem jednak w tym, że od kiedy wyszła wersja mobilna, studenci nie przestają grać podczas zajęć. Nie uwierzyli mi, kiedy powiedziałem im, że napiszę do Was w tej sprawie. Czy moglibyście dodać ten napis do ekranu wczytywania na kilka dni, aby wiedzieli, że mówiłem poważnie?  ‘Mr. Hillman says stop playing in class. ‘”

Co zrobiło Epic Games? Wysłuchało prośby nauczyciela!

Przyznaję, że nie spodziewałem się aż takiego zainteresowania mobilną wersją Fortnite Battle Royale…

1 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  MidOpen
  vs
  EHOME.Immortal
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  North
  vs
  MIBR
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  fnatic
  vs
  mousesports
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Alliance
  vs
  ViCi Gaming
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Vikin.gg
  vs
  Virtus.pro

Dodaj nas

Kalendarz