ESEA Global Challenge: Team Kinguin z tytułem wicemistrza!

admin 10 grudnia 2018

Ostatnie dni są niezwykle udane dla Team Kinguin. Polska formacja nie dość, że zapewniła sobie awans do dziewiątego sezonu ESL Pro League, pokonując Virtus.pro, to jeszcze zdobyła tytuł wicemistrzowski w ESEA Global Challenge.

Team Kinguin walkę o play-offy 29 sezonu ESEA Global Challenge rozpoczęło od bardzo szybkiego i łatwego zwycięstwa z cantwinalan, gdzie TaZ i spółka zwyciężyli 16:7 na Mirage. Następnie Kinguin przyszło się mierzyć ze znacznie trudniejszym rywalem – Teamem 3DMAX. Starcie to było na tyle zacięte, że o ostatecznym wyniku przesądziła dogrywka, która lepiej ułożyła się dla rywala polaków, który wygrał 19:15.

Tym samym Team Kinguin musiało zmierzyć się z Grayhound Gaming. Stawką tego spotkania był bezpośredni awans do finału turnieju. Spotkanie to odbywało się w systemie Bo3. Wszystko zaczęło się od mapy Nuke, gdzie polscy kibice mogli zejść na zawał – Kinguin poniosło druzgoczącą klęskę w pierwszej połowie, gdzie przegrali 11:4. Jednak po zmianie stron TaZ i spółka pokazali klasę i po wspaniałym powrocie, zwyciężyli 12:1 (16:12).

Jeszcze trudniej było na drugiej mapie Overpass, tutaj o ostatecznym wyniku przesądziła dogrywka, jednak nie jedna, a aż dwie – tym razem lepsi okazali się rywale polaków. Tym samym dotarliśmy na Mirage, gdzie na szczęście Kinguin od początku kontrolowało sytuację, ostatecznie wygrywając 16:13 i zapewniając sobie awans do wielkiego finału.

W wielkim finale rywalem Kinguin było ponownie 3DMAX. Pierwsza mapa – Nuke ułożyła się lepiej dla francuzów, którzy wygrali pewnie 16:8. Na drugiej mapie po lekkich perturbacjach do głosu doszło Kinguin, które koniec-końców wygrało 16:12. Niestety szczęścia zabrakło na ostatniej mapie, czyli Dust2, gdzie 3DMAX zmiażdżyło Kinguin 16:5.

3DMAX za zajęcie pierwszego miejsca otrzymało 18 tysięcy dolarów. Wicemistrz – Team kinguin otrzymało 10 tysięcy dolarów. Podium uzupełnili Grayhound Gaming oraz Team Singularity, otrzymując po 5 tysięcy dolarów.