EU LCS: Pierwsze zwycięstwo H2K, Porażka Jankosa i kolejne zwycięstwa Vitality!

I

Za nami kolejny tydzień rozgrywek w ramach letniego splitu EU LCS 2018. W ostatnim dniu minionego tygodnia doszło do wielu zaskoczeń jak to w przypadku zwycięstwa H2K w meczu z Splyce. Tym samym H2K po trzynastu porażkach wreszcie notuje pierwsze zwycięstwo w trakcie letniego splitu.

Do tej pory H2K wyrobiło sobie renomę najsłabszego zespołu w stawce, dlatego też nic dziwnego, że zespół ten przez nikogo nie był w stawiany w roli faworyta w tym spotkaniu. Jednakże to nie przeszkodziło tej drużynie w pokonaniu Splyce, co więcej ekipa ta zrobiła to grając wciąż w osłabionym składzie, ze względu na problemy ze zdrowiem Selfiego.

To jednak nie koniec niespodzianek, bo również G2 Esports zalicza potknięcie i stosunkowo niespodziewanie ponosi klęskę w starciu z Fnatic. Dużym atutem Fnatic była kompozycja, na którą nie było gotowe G2. W zestawieniu znalazły się takie postacie jak Rakan, Yasuo czy Sejuani, co zapewniło Capsowi i spółce olbrzymią ilość obrażeń, a także całkiem spora ilość efektów kontroli tłumu. Dzięki tej kombinacji Fnatic dominował niemalże od samego początku i w zasadzie swoje zwycięstwo odnieśli bez większego wysiłku.

Znacznie lepiej niż Jankosowi poszło polskiemu duetowi, czyli Jactrollowi i Kikisowi. Ich zespół — Team Vitality odniósł kolejne emocjonujące zwycięstwo, tym razem w starciu z Unicorns of Love. Co prawda UoL w ostatnim czasie nie jest zespołem z najwyższej półki, jednak to nie przeszkodziło tej ekipie w pokazaniu się z dobrej strony, pomimo porażki.

Spotkanie było od pierwszych minut zaciekłą batalią, która z czasem coraz lepiej rozgrywało Vitality. Oczywiście poniekąd była to zasługa Kikisa i jego świetnego wyczucia sytuacji, co pozwalało mu wywierać sporo presji na rywalach. A to z kolei przekładało się na kolejne eliminacje dla jego zespołu, a w ostateczności zwycięstwo.

fot. Riot Games/ LoL Esports

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Cs
  Bets.net Challenger Series
  Trwa
  abv
  vs
  Elements Pro Gaming
  Leagueoflegends
  League of Legends Japan League
  Trwa
  DetonatioN FocusMe
  vs
  7th heaven
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki