FACEIT Major London 2018 - Podsumowanie pierwszej rundy

North

Pierwszy dzień rozgrywek w ramach FACEIT Major London 2018 już za nami. Podczas wczorajszych rozgrywek, które odbywały się w ramach pierwszej rundy, nie zabrakło niespodzianek i emocji, jak przy okazji spotkania HellRaisers z North.

Kilka dni temu North zaskoczyło całą społeczność CS:GO, wygrywając niespodziewanie w wielkim finale DreamHack Masters Stockholm, gdzie pokonali oni faworyta Astralis. Teraz sytuacja się odwróciło i w swoim inauguracyjnym spotkaniu ponieśli klęskę z HellRaisers, które wygrało 19:17.

Sporą niespodziankę sprawili nam także zawodnicy TyLoo, którzy po bardzo zaciętym pojedynku z Gambit Esports ostatecznie odnieśli triumf, wygrywając 19:7. Choć trzeba przyznać, że ostatnie miesiące są dla TyLoo nadwyraz udane, to w większości kibice zaznaczali, że to raczej Gambit będzie faworytem.

Ostatnią z kolei niespodziankę mogliśmy sobaczyć podczas spotkania Vega Squadron oraz Team Spirit. Podobnie jak dwa wcześniej wspomniane starcia, to również było bardzo wyrównane i pełne zwrotów akcji. W roli faworyta występowało Spirit, jednak i w tym przypadku nie podołał on swojemu rywalowi, przegrywając ostatecznie 14:16.

Jeżeli chodzi o wyniki pozostałych spotkań, to tutaj bez większych zaskoczeń - Liquid bez najmniejszych problemów miażdży OpTiC Gaming 16:4. Dobrą dyspozycją wykazało się także BIG, które pokonało 16:6 Renegades, na pochwałę również zasługuje Rogue, które pokonało Space Soldiers 16:10.

Z kolei o wyniku Virtus.Pro informowaliśmy we wczorajszym artykule. W ramach przypomnienia - Virtus.Pro zostało kompletnie rozbite przez Ninjas In Pyjamas. Natomiast już dziś Polacy rozpoczną drugą kolejkę rozgrywek od walki z OpTiC Gaming — miejmy nadzieję, że tym razem uda się zwyciężyć biało-czerwonym.

fot. DreamHack

0 komentarzy