Faworyci z grupy C odpadają z Hearthstone Global Games

Hgg 860

Jeszcze wczoraj pisałem Wam o przegranej Polaków podczas Hearthstone Global Games. Niestety, nasi nie załapali się na drugą rundę turnieju. Okazuje się, że Rosjanie również!

W grupie C znajdowała się reprezentacja Rosji, w której składzie był Pavel „Pavel” Beltukov – Mistrz Świata 2016. Do tego wspierało go trzech zawodników z drużyny Team Spirit. Mowa tutaj o SilverName, Inera oraz ShtanaUdachi. Słowem, bardzo mocny skład.

Nasi wschodni sąsiedzi musieli rywalizować z Austrią, Argentyną, Hiszpanią, Australią oraz Nową Zelandią. Żadne z tych państw nie było uznawane za faworytów turnieju. Jak się okazuje, z zawodów może odpaść dosłownie każdy.

Rosjanie przegrali bowiem z Nową Zelandią, przez co na koncie mieli trzy zwycięstwa i dwie przegranie. Tak samo, jak Austria oraz Argentyna. Szczegół jedynie w tym, że licząc wygrane pojedynki, Austria wypadła najlepiej (12 wygranych, 8 przegranych), więc awansowała dalej. W dalszej klasyfikacji liczone są państwa pokonane. Dlatego do drugiej tury przeszła również Argentyna, której udało się pokonać Austrie oraz Nową Zelandię.

Co ciekawe, z Hearthstone Global Games pożegnała się już Szwecja oraz Niemcy. Czyżby HGG okazało się pogromcą karcianych gigantów?

0 komentarzy