BLAST Pro Series Miami zakończone! Triumfatorami turnieju w Stanach Zjednoczonych została drużyna FaZe Clan, której na drodze do zwycięstwa stanął Team Liquid. Europejska formacja pokonała Amerykanów wynikiem 2:0, a miało to miejsce na Mirage (16-6) oraz na Dust2 (16-12).

Inauguracyjny Mirage rozpoczął się wielkim wejściem FaZe Clanu, który swoich przeciwników dopuścił do głosu dopiero w dziewiątej rundzie. Team Liquid w roli defensywnej nie mógł powstrzymać swoich przeciwników przed wejściem na bombsite i zaplantowaniem ładunku wybuchowego. Do końca pierwszej połowy amerykańsko-kanadyjski skład uzyskał pięć rund na swoje konto, jednorako ustalając wynik 5:10, jednak po stronie broniącej było to stanowczo za mało.

Po zamianie stron FaZe Clan nie powtórzył błędów swoich przeciwników, jednocześnie przypisując na swoje konto pistoletówkę oraz force’a. Później ostatni raz na tej mapie zapunktowała drużyna Nicholasa “nitr0” Cannella, lecz to jedno oczko nie mogło zmienić biegu całego spotkania – Nikola “NiKo” Kovač i spółka zdobyli brakujące cztery punkty i tym samym przypisali pierwszą mapę na swoje konto.

Dust2 początkowo przypominał pierwszą połowę inauguracyjnej mapy i potwierdzał dobrą dyspozycyjność FaZe Clanu, gdyż ci ponownie triumfowali już od samego początku i nie pozwalali przeciwnikom na zdobycie choćby jednego punkta. Tym razem Team Liquid nie sprawdzał się w roli ekipy atakującej, co można śmiało stwierdzić choćby po tym, że pierwszy punkt zdobyli dopiero w dziesiątej rundzie. Te chwilowe przebudzenie nie zwiastowało jednak comeback’u, ponieważ zaraz po nim Europejczycy dołożyli kolejne dwa punkty na swoje konto. Do zamiany stron obie drużyny wymieniły się tylko punktami, w wyniku czego pierwsza połowa zakończyła się z bilansem 12:3.

W drugiej połowie, gdy FaZe Clan przeszedł do ataku, amerykańska drużyna zaczęła wreszcie wygrywać pojedyncze rundy. Od samego początku przypisali sobie pistoletówkę oraz force’a, by następnie oddać jedną rundę i zwyciężyć w kolejnych pięciu. Olof “olofmeister” Kajbjer i spółka niewiele potrzebowali, by zwyciężyć również Dusta2 i tym samym zakończyć spotkanie z Amerykanami. Ostatecznie formacja FaZe zdobyła brakujące trzy oczka i zawodnicy spod bandery tejże organizacji, mogli cieszyć się tytułem zwycięzców BLAST Pro Series Miami.

Klasyfikacja końcowa BLAST Pro Series Miami 2019 prezentuje się w następujący spsoób: