Fnatic jedzie na finały LEC do Rotterdamu. Rekkles i spółka wygrywają ze Splyce!

46820944804 c6cc330810 k

Martin „Rekkles” Larsson i spółka nie zwalniają tempa. Wicemistrzowie Świata z 2018 roku w drugiej rundzie play-offów wiosennego splitu LEC pokonali 3:1 Splyce. Tym samym Fnatic awansowało do trzeciej rundy, gdzie w Rotterdamie zawalczy o wejście do wielkiego finału.

Fnatic 3:1 Splyce - LEC Spring Play-off - BO5

Pierwsza potyczka obfitowała w akcje, widzowie zdecydowanie mogli momentami tracić orientację, bo do 25. minuty sytuacja na Summoners Rift była wyrównana. Dopiero w końcówce środkowej fazy rozgrywki na prowadzenie wyszło Fnatic, głównie za sprawą zdobytego Barona i presji, jaką zespół ten wywarł na Splyce po zniszczeniu inhibitora. To jednak to nie był koniec ekipy Marka „Humanoida” Brázdy, bo Splyce przez kolejne minuty heroicznie walczyło o powrót do gry, co ostatecznie się nie powiodło.

Następne spotkanie zaskoczyło chyba wszystkich - po niespodziewanej zmianie linii Splyce kompletnie zdezorientowało Fnatic, które ewidentnie nie było gotowe na taki ruch strategiczny. To przełożyło się na to, że podopieczni Petera Duna zyskali sporą przewagę, dyktując warunki w tym spotkaniu i deklasując Fnatic na każdej z linii. Sytuacji szwedzkiej ekipy nie poprawiła nawet wygrana walka drużynowa w 23. minucie, bo przewaga ich rywala była zbyt duża.

Niestety pozostałe dwie gry już tak wiele emocji nam nie zaoferowały. Fnatic zdecydowało się na radykalną zmianę kompozycji i stylu gry, na co z kolei nie było gotowe Splyce. Nemesis i spółka dzięki zdobyciu przewagi we wczesnej fazie gry byli w stanie dominować, zgarniając zwycięstwa w obu ostatnich pojedynkach.

To nie koniec emocji - już dziś o 17:00 czasu polskiego dojdzie do długo wyczekiwanego pojedynku pomiędzy dwoma potęgami - G2 Esports z Marcinem „Jankosem” Jankowskim zawalczy z Origen. Transmisja z tego starcia dostępna będzie na kanale Polsat Games w serwisie Twitch.

fot. LoL Esports

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  MidOpen
  vs
  EHOME.Immortal
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  North
  vs
  MIBR
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  fnatic
  vs
  mousesports
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Alliance
  vs
  ViCi Gaming
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Vikin.gg
  vs
  Virtus.pro

Dodaj nas

Kalendarz