Fortnite Fall Skirmish: Sukcesy polaków w pierwszej edycji zabawy!

admin 23 września 2018

W piątek odbyła się pierwsza edycja jesiennej edycji internetowego turnieju z serii Fortnite Skirmish. W pierwszej odsłonie rozgrywek w akcji zobaczyliśmy 500 zawodników, w tym kilkunastu polaków, którzy stanęli do walki o część z puli nagród 250 tysięcy dolarów.

Zanim przejdziemy do wyników, przytoczę format całej zabawy – jeżeli oczekujecie, że, jesienna edycja jest kopią tej z okresu wakacji, to kompletnie się mylicie. Tym razem Epic Games postawiło na innowację, ale to raczej nie powinno nas zaskakiwać.

Dlatego też 500 graczy zostało podzielonych na pięć zespołów – Lucky Llamas, Dusty Dogs, Fort Knights, Bush Bandits oraz Rift Raiders. Z kolei w każdym z tych zespołów znalazło się po dwudziestu kapitanów, którzy następnie dobierali sobie swoich partnerów.

Dalej sytuacja już była znacznie prostsza – wygrywał duet, który po sześciu spotkaniach zdobywał największą ilość punktów. Te wyglądały następująco – wygrana dawała trzy punkty, zajęcie drugiego lub trzeciego miejsca na podium dawało 2 punkty, a jeden punkt otrzymywał zespoły z czwartego i piątego miejsca. Wszystko jasne? W takim razie przechodzimy do wyników!

Podsumowanie zaczniemy od naszych rodaków, bo tutaj mamy sporo dobrych wieści, bo aż trzech naszych zawodników znalazło się w czołowej dziesiątce Fortnie Fall Skirmish. Najwyżej z polaków dotarł TABOOO, który wspólnie ze swoim partnerem zajął ostatecznie czwartą pozycję, wygrywając 25 tysięcy dolarów

Natomiast w pełni polski zespół, w którym występowała dwójka reprezentantów Team Kinguin, czyli znani już z poprzednich imprez Hoopek i Sk1x zajęli ostatecznie bardzo dobre ósme miejsce, co zapewniło im 10 tysięcy dolarów nagrody. Całkiem wysoko uplasowała się druga ekipa spod szyldu Kinguin, czyli Taiovsky i Hycel, duet ten zajął dziewiętnaste, niepremiowane miejsce.

Natomiast jeżeli chodzi o podium, to zwycięzcą pierwszej edycji byłd uet w składzie KINSTAAR i HUNTER, który zabezpieczył 67 500 dolarów nagrody. Na drugim miejscu niespodzianka – zawodnicy VirtusPro, czyli JAMSIDE oraz 7SSK7, którzy wygrali 47 500 dolarów. Natomiast na najniższym stopniu podium znalexli się Kaaz oraz Masta, którzy zgarnęli 36 250 dolarów.

To wszystko – kolejna edycja Fortnite Fall Skirmish rozpocznie się w najbliższy piątek o 19:00 czasu polskiego. Pewni możemy być, że i tym razem w akcji zobaczymy wielu polskich zawodników.