Friberg lepszy od Izaka. Polacy przegrywają w wielkim finale ASUS ROG Join the Republic Community Challenge

Hhgf1o5vddini2mk5697azbwvq4yvba1

Niestety nie udało się powtórzyć zeszłorocznego sukcesu podczas ASUS ROG Join the Republic Community Challenge, który ponownie zawitał do stolicy Szwecji – Sztokholmu. Polska ekipa dowodzona przez Piotra „izaka” Skowyrskiego poniosła ostatecznie porażkę w wielkim finale turnieju. Izak i spółka przegrali z zespołem kierowanym przez jednego z legendarnych zawodników Ninjas In Pyjamas – Adama „Firberg” Friberga.

O ile w tamtym roku bez większych przeszkód zespół Izaka wręcz zmiażdżył reprezentację Szwecji w wielkim finale, tak w tym roku Szwedzi postanowili zweryfikować swoje błędy, wymieniono zespół i postawiono na talent i doświadczenie, jakie z pewnością posiada Friberg. Zmiana składu okazała się bardzo korzystna, bo tak oto Szwecja wygrała 2:1 z Polską i zdobyła swój pierwszy tytuł na turnieju organizowanym przez ASUS-a.

Finałowe spotkanie odbyło się na mapach Train, Mirage oraz Cache. Podopieczni Izaka radzili sobie niezwykle dobrze, w żadnym stopniu nie odstawali poziomem od swoich przeciwników. Bardzo dynamiczna i zdecydowana gra zagwarantowała zwycięstwo ekipie znad Wisły na pierwszej mapie. Choć tutaj należy dodać, że wielokrotnie dochodziło do bardzo niebezpiecznych sytuacji, które mogły zaowocować oddaniem Traina na konto przeciwników. Na szczęście wszystko poszło zgodnie z planem i to Polacy triumfowali 16:13.

Niestety już tak dobrze nie było na drugiej mapie – Mirage. Szwedzi pokazali, że jest to jedna z ich ulubionych map. co udowodnili na początku meczu, wyrabiając sobie dość solidną przewagę nad drużyną Izaka. O ile na Trainie Szwedzi wydawali się momentami zagubieni i niezdecydowani, tak tutaj prezentowali najwyższy światowy poziom. Dobra passa nie trwała jednak długo, bo po pewnym czasie Izak i spółka zaczęli wyrównywać rundy, ostatecznie doprowadzając do remisu. Niestety, w dogrywce to nam zabrakło szczęścia i ostatecznie to zespół Friberga zabrał drugą mapę na swoje konto po wyniku 19:16.

Ostatnia mapa – Cache była całkowitą porażką dla Polskiej ekipy. Szwedzi po prostu nas zdominowali od samego początku i tym razem nie oddali, chociaż na chwilę prowadzenia. O ile mogliśmy pochwalić ich grę na początku drugiej mapy, tak tutaj było to wręcz perfekcyjnie dopracowana strategia, które ostatecznie przyniosła miażdżący wynik 16:5 i zapewniła Szwecji zwycięstwo i tytuł mistrzowski.

Poniżej znajdziecie klasyfikację końcową turnieju:

1. - Team friberg (Szwecja)

2. - Team IzakOOO (Polska)

3-4. - Team HOUNGOUNGAGNE; Team Pimp

5-8. - Team fl0m, Team SkitzMACHINE, Team strike, Team nooky

 

0 komentarzy

Mecze

 • Overwatch
  2019 Overwatch Contenders NAE Season 2
  Trwa
  ATL Academy
  vs
  Uprising Academy
  Dota
  Asian DOTA2 Gold Occupation Invitational Competition
  Trwa
  Authentic
  vs
  Sunrise
  Dota
  RedRain Cup Season 2
  Trwa
  Adroit
  vs
  Photon
  Dota
  Asian DOTA2 Gold Occupation Invitational Competition
  Trwa
  Death Squad
  vs
  Hot Pot Brother
  Dota
  Asian DOTA2 Gold Occupation Invitational Competition
  07:00
  Photon
  vs
  Sunrise

Dodaj nas

Kalendarz