Galaxy Battles II przestaje być majorem!

Poqwe

W czwartek otrzymaliśmy wiadomość, że turniej Galaxy Battles II Emerging Worlds traci status majora. To dość nietypowa sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca, tym bardziej że mówimy tutaj o turnieju startującym 15 stycznia!

Na oficjalnej stronie doty otrzymaliśmy komunikat świadczący o tym, iż valve rezygnuje z majora z powodu niekomfortowych warunków, a dokładniej chodzi o naruszenie bezpieczeństwa graczy. Gracze biorący udział w wydarzeniu będą musieli w pierwszej kolejności przejść testy antynarkotykowe pod wpływem Tetrahydrokannabinolu (THC). Następnego dnia na twitterze pojawił się wpis z oświadczeniem GAB wyjaśniającym, dlaczego gracze muszą podejść do testu, aby móc uczestniczyć w wydarzeniu:

 

 

Mimo to valve nadal deklaruje, że będzie próbowało znaleźć inny sposób na poprowadzenie majora, ale nie daje pewności, dlatego cały turniej jest aktualnie jedną wielką niewiadomą. Oprócz braku punktów kwalifikacyjnych na turnieju, valve odcina swoją kwotę pieniężną, przez co  Galaxy Battles, jeżeli wystartuje to z połową kwoty, czyli 500,000 dolarów.

Warto też wspomnieć, że na pewno na wydarzeniu nie zobaczymy organizacji virtus.pro która momentalnie od wydania komunikatu przez valve zrezygnowała z wyjazdu na tereny Filipin.

1 komentarzy