Galaxy Battles II przestaje być majorem!

Poqwe

W czwartek otrzymaliśmy wiadomość, że turniej Galaxy Battles II Emerging Worlds traci status majora. To dość nietypowa sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca, tym bardziej że mówimy tutaj o turnieju startującym 15 stycznia!

Na oficjalnej stronie doty otrzymaliśmy komunikat świadczący o tym, iż valve rezygnuje z majora z powodu niekomfortowych warunków, a dokładniej chodzi o naruszenie bezpieczeństwa graczy. Gracze biorący udział w wydarzeniu będą musieli w pierwszej kolejności przejść testy antynarkotykowe pod wpływem Tetrahydrokannabinolu (THC). Następnego dnia na twitterze pojawił się wpis z oświadczeniem GAB wyjaśniającym, dlaczego gracze muszą podejść do testu, aby móc uczestniczyć w wydarzeniu:

 

 

Mimo to valve nadal deklaruje, że będzie próbowało znaleźć inny sposób na poprowadzenie majora, ale nie daje pewności, dlatego cały turniej jest aktualnie jedną wielką niewiadomą. Oprócz braku punktów kwalifikacyjnych na turnieju, valve odcina swoją kwotę pieniężną, przez co  Galaxy Battles, jeżeli wystartuje to z połową kwoty, czyli 500,000 dolarów.

Warto też wspomnieć, że na pewno na wydarzeniu nie zobaczymy organizacji virtus.pro która momentalnie od wydania komunikatu przez valve zrezygnowała z wyjazdu na tereny Filipin.

1 komentarzy

Mecze

 • Dota
  WESG
  03:05
  Rock.Y
  vs
  Team Hellas
  Cs
  WESG
  03:05
  TeamOne
  vs
  Russia
  Dota
  WESG
  03:05
  paiN Gaming
  vs
  Russia
  WESG
  03:10
  Fujitora
  vs
  LUKER
  Sc
  WESG
  03:10
  Maru
  vs
  Dark

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki