Galaxy Battles II przestaje być majorem!

Poqwe

W czwartek otrzymaliśmy wiadomość, że turniej Galaxy Battles II Emerging Worlds traci status majora. To dość nietypowa sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca, tym bardziej że mówimy tutaj o turnieju startującym 15 stycznia!

Na oficjalnej stronie doty otrzymaliśmy komunikat świadczący o tym, iż valve rezygnuje z majora z powodu niekomfortowych warunków, a dokładniej chodzi o naruszenie bezpieczeństwa graczy. Gracze biorący udział w wydarzeniu będą musieli w pierwszej kolejności przejść testy antynarkotykowe pod wpływem Tetrahydrokannabinolu (THC). Następnego dnia na twitterze pojawił się wpis z oświadczeniem GAB wyjaśniającym, dlaczego gracze muszą podejść do testu, aby móc uczestniczyć w wydarzeniu:

 

 

Mimo to valve nadal deklaruje, że będzie próbowało znaleźć inny sposób na poprowadzenie majora, ale nie daje pewności, dlatego cały turniej jest aktualnie jedną wielką niewiadomą. Oprócz braku punktów kwalifikacyjnych na turnieju, valve odcina swoją kwotę pieniężną, przez co  Galaxy Battles, jeżeli wystartuje to z połową kwoty, czyli 500,000 dolarów.

Warto też wspomnieć, że na pewno na wydarzeniu nie zobaczymy organizacji virtus.pro która momentalnie od wydania komunikatu przez valve zrezygnowała z wyjazdu na tereny Filipin.

1 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Overpower Cup
  Trwa
  5 Anchors No Captain
  vs
  Nemiga
  Cs
  DaddySkins
  Trwa
  Tricked
  vs
  ALTERNATE aTTaX
  Cs
  Farmskins Championship
  Trwa
  Enyoy
  vs
  Mans Not Hot
  Cs
  Dust2.dk eOddset Masters
  18:05
  LPSP
  vs
  Odense
  Cs
  Dust2.dk eOddset Masters
  Trwa
  GoldenGitte
  vs
  Serenic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki