Galaxy Battles II przestaje być majorem!

Poqwe

W czwartek otrzymaliśmy wiadomość, że turniej Galaxy Battles II Emerging Worlds traci status majora. To dość nietypowa sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca, tym bardziej że mówimy tutaj o turnieju startującym 15 stycznia!

Na oficjalnej stronie doty otrzymaliśmy komunikat świadczący o tym, iż valve rezygnuje z majora z powodu niekomfortowych warunków, a dokładniej chodzi o naruszenie bezpieczeństwa graczy. Gracze biorący udział w wydarzeniu będą musieli w pierwszej kolejności przejść testy antynarkotykowe pod wpływem Tetrahydrokannabinolu (THC). Następnego dnia na twitterze pojawił się wpis z oświadczeniem GAB wyjaśniającym, dlaczego gracze muszą podejść do testu, aby móc uczestniczyć w wydarzeniu:

 

 

Mimo to valve nadal deklaruje, że będzie próbowało znaleźć inny sposób na poprowadzenie majora, ale nie daje pewności, dlatego cały turniej jest aktualnie jedną wielką niewiadomą. Oprócz braku punktów kwalifikacyjnych na turnieju, valve odcina swoją kwotę pieniężną, przez co  Galaxy Battles, jeżeli wystartuje to z połową kwoty, czyli 500,000 dolarów.

Warto też wspomnieć, że na pewno na wydarzeniu nie zobaczymy organizacji virtus.pro która momentalnie od wydania komunikatu przez valve zrezygnowała z wyjazdu na tereny Filipin.

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  Trwa
  TNC
  vs
  Alpha Red
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders CN Season 3
  Trwa
  Laboratory
  vs
  Zenith of Optimism
  Cs
  ESEA MDL Season 29 Australia Relegation
  Trwa
  R!OT
  vs
  this n that
  Cs
  ESWC Africa 2018
  Trwa
  Game of Throw
  vs
  Limitless
  Leagueoflegends
  2018 ESL Meisterschaft Winter
  Trwa
  EURONICS
  vs
  Aequilibritas

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki