Galaxy Battles II przestaje być majorem!

Poqwe

W czwartek otrzymaliśmy wiadomość, że turniej Galaxy Battles II Emerging Worlds traci status majora. To dość nietypowa sytuacja, która nigdy wcześniej nie miała miejsca, tym bardziej że mówimy tutaj o turnieju startującym 15 stycznia!

Na oficjalnej stronie doty otrzymaliśmy komunikat świadczący o tym, iż valve rezygnuje z majora z powodu niekomfortowych warunków, a dokładniej chodzi o naruszenie bezpieczeństwa graczy. Gracze biorący udział w wydarzeniu będą musieli w pierwszej kolejności przejść testy antynarkotykowe pod wpływem Tetrahydrokannabinolu (THC). Następnego dnia na twitterze pojawił się wpis z oświadczeniem GAB wyjaśniającym, dlaczego gracze muszą podejść do testu, aby móc uczestniczyć w wydarzeniu:

 

 

Mimo to valve nadal deklaruje, że będzie próbowało znaleźć inny sposób na poprowadzenie majora, ale nie daje pewności, dlatego cały turniej jest aktualnie jedną wielką niewiadomą. Oprócz braku punktów kwalifikacyjnych na turnieju, valve odcina swoją kwotę pieniężną, przez co  Galaxy Battles, jeżeli wystartuje to z połową kwoty, czyli 500,000 dolarów.

Warto też wspomnieć, że na pewno na wydarzeniu nie zobaczymy organizacji virtus.pro która momentalnie od wydania komunikatu przez valve zrezygnowała z wyjazdu na tereny Filipin.

1 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  01:00
  DETONA
  vs
  C4
  Cs
  ESEA MDL Season 29 North America
  02:00
  Forty Six and 2
  vs
  AZIO
  Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  02:00
  Isurus
  vs
  Good Fellas
  Cs
  Alienware Liga Pro Gamers Club - SEP/18
  03:00
  Wild
  vs
  Imperial
  Cs
  ESEA MDL Season 29 North America
  03:00
  Swole Patrol
  vs
  Fam143

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki