Grał stopami podczas wielkiego finału i został zdyskwalifikowany...

Larva 730x380

Czegoś takiego chyba jeszcze nie było w dotychczasowej historii e-sportu. Organizatorzy ZOTAC CUP Masters, zdecydowali o zbanowaniu jednego z zawodników z przyszłych edycji turnieju, po tym co zrobił w czasie wielkiego finału. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gracz poniósł tę karę za… granie stopami.

Dokładnie chodzi o Lima „Larva” Hong Gyu, który odbywał właśnie finałowe spotkanie, którego stawką było 10 tysięcy dolarów. Przeciwnikiem naszego „podejrzanego” był Chiński zawodnik Lx, znany jako „Legend”. Lima dominował całe spotkanie, więc w pewnym momencie znudzony postanowił, że jego ręce muszą odpocząć i na klawiaturze pojawiła się… stopa.

Oczywiście to nietypowe zagranie natychmiast zauważyli oglądający, którzy od razu stworzyli tak zwane „clipy” i rozpowszechnili je w internecie. Jednak pomimo dość entuzjastycznej reakcji komentatorów, reszta oglądających nie widzała w tym nic śmiesznego i natychmiast skrytykowała działanie Koreańczyka. Zachowanie Larva została bardzo negatywnie odebrane, głównie przez Chińską społeczność, która zgodnie stwierdziła, że zachował się nie odpowiednio, a także nie uszanował swojego rywala.

Głos zabrał również przeciwnik Larva – Legend, który w swoim poście na jednym z Chińskich portali nazwał swojego rywala „Klaunem” oraz człowiekiem „chorym psychicznie”. Jednak jego wypowiedź dotyczyła wyłącznie zachowania, a nie stylu gry, a tam też doszło do małego „skandalu”. Larva użył bomby atomowej, która na profesjonalnej scenie umownie została uznana, za coś nieodpowiedniego i praktycznie cały profesjonalny świat Starcraft II stroni od używania tego typu broni.

W związku z działaniami Larva, organizatorzy turnieju wystosowali oświadczenia, w którym krytykują zachowanie i nazywają je „niegodnym profesjonalnego gracza”, a także odcinają się od plotek, jako by dali przyzwolenie na tego typu zachowanie. Również poinformowali, że Larva został „zbanowany” na następne tego typu turnieje, a także organizatorzy wystosowali przeprosiny w stronę Legend-a i jego fanów. Niestety, pomimo tego działania Larva nie został pozbawiony tytułu mistrzowskiego, co za tym idzie nie odebrano mu nagrody głównej, czyli 10 tysięcy dolarów.

4 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki