Grał stopami podczas wielkiego finału i został zdyskwalifikowany...

Larva 730x380

Czegoś takiego chyba jeszcze nie było w dotychczasowej historii e-sportu. Organizatorzy ZOTAC CUP Masters, zdecydowali o zbanowaniu jednego z zawodników z przyszłych edycji turnieju, po tym co zrobił w czasie wielkiego finału. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gracz poniósł tę karę za… granie stopami.

Dokładnie chodzi o Lima „Larva” Hong Gyu, który odbywał właśnie finałowe spotkanie, którego stawką było 10 tysięcy dolarów. Przeciwnikiem naszego „podejrzanego” był Chiński zawodnik Lx, znany jako „Legend”. Lima dominował całe spotkanie, więc w pewnym momencie znudzony postanowił, że jego ręce muszą odpocząć i na klawiaturze pojawiła się… stopa.

Oczywiście to nietypowe zagranie natychmiast zauważyli oglądający, którzy od razu stworzyli tak zwane „clipy” i rozpowszechnili je w internecie. Jednak pomimo dość entuzjastycznej reakcji komentatorów, reszta oglądających nie widzała w tym nic śmiesznego i natychmiast skrytykowała działanie Koreańczyka. Zachowanie Larva została bardzo negatywnie odebrane, głównie przez Chińską społeczność, która zgodnie stwierdziła, że zachował się nie odpowiednio, a także nie uszanował swojego rywala.

Głos zabrał również przeciwnik Larva – Legend, który w swoim poście na jednym z Chińskich portali nazwał swojego rywala „Klaunem” oraz człowiekiem „chorym psychicznie”. Jednak jego wypowiedź dotyczyła wyłącznie zachowania, a nie stylu gry, a tam też doszło do małego „skandalu”. Larva użył bomby atomowej, która na profesjonalnej scenie umownie została uznana, za coś nieodpowiedniego i praktycznie cały profesjonalny świat Starcraft II stroni od używania tego typu broni.

W związku z działaniami Larva, organizatorzy turnieju wystosowali oświadczenia, w którym krytykują zachowanie i nazywają je „niegodnym profesjonalnego gracza”, a także odcinają się od plotek, jako by dali przyzwolenie na tego typu zachowanie. Również poinformowali, że Larva został „zbanowany” na następne tego typu turnieje, a także organizatorzy wystosowali przeprosiny w stronę Legend-a i jego fanów. Niestety, pomimo tego działania Larva nie został pozbawiony tytułu mistrzowskiego, co za tym idzie nie odebrano mu nagrody głównej, czyli 10 tysięcy dolarów.

4 komentarzy