Hearthstone zapowiada Dziczfest!

Koboldscatacombswallpaper1

Pierwsza aktualizacja Hearthstone w roku 2018 właśnie została udostępniona. Wraz z nią do gry trafiły nowe wydarzenia, zmiany kart i wiele więcej. Zapraszam do zapoznania się z pełnymi informacjami na ten temat. Ewentualnie skorzystajcie z tego podsumowanie nadchodzących zmian!

Aby uczcić wszystko, co najlepsze w Hearthstone w Roku Mamuta, przygotowano kilka dzikich wydarzeń, w których wszyscy gracze będą mogli wziąć udział od 19 lutego do 11 marca.

Dzika Arena

Od 19 lutego do 11 marca w selekcji na Arenie dostępne będą wyłącznie karty z Dziczy, zamiast samych kart ze Standardu. Jeśli rozpoczęliście już jakieś serie walk na Arenie, to Blizzard zachęca do zakończenia ich, zanim wystartuje Dziczfest – wraz z rozpoczęciem wydarzenia 19 lutego zostaną one automatycznie anulowane. Udział w pierwszej serii potyczek w ramach Dziczfestu jest darmowy.

Dzikie ostępy

Dzikie ostępy to Karczemna bójka oparta na wstępnie skonfigurowanych taliach. Wystarczy, że gracz wybierze klasę, a otrzyma gotową dziką talię. Możecie dzięki temu zakosztować frajdy płynącej z Dziczy – nawet jeśli nie posiadacie pełnej kolekcji kart w tym formacie.

Dzika Arenowa bójka

Dzika Arenowa bójka powstała z myślą o tych graczach w Hearthstone, którzy nastawieni są na rywalizację i pragną poddać próbie zarówno swoje zdolności, jak i kolekcje kart. W tej Karczemnej bójce gracze sami tworzą talie, których skład zostanie zablokowany na czas trwania serii potyczek. Wejściówkę można uzyskać za złoto lub prawdziwe środki pieniężne. Zasady są podobne do tych z Areny – zawodnicy powalczą do 12 zwycięstw lub 3 porażek. Nagrody, które można zdobyć, są również na miarę Areny, więc warto spróbować swoich sił w Dzikiej Arenowej bójce! Tym bardziej, że udział w pierwszej serii potyczek jest darmowy!

Zmiany kart

W zeszłym tygodniu zapowiedziano zmiany balansu kart w Hearthstone. Zmiany te wchodzą w życie wraz z bieżącą aktualizacją.

 • Tunelowy czerw – ma teraz 2 pkt. ataku (wcześniej 5).
 • Kaprawe Oczko – nie ma już Szarży.
 • Raza Spętany – teraz obniża koszt mocy specjalnej bohatera do 1 (wcześniej do 0).
 • Kościana mara – Kosztuje teraz 8 kryształów many (wcześniej 7).

Gra rankingowa

Na 1 marca zapowiedziano także aktualizację gry rankingowej. Szczegółowe informacje na jej temat znajdziecie w artykule na blogu poświęconym grze rankingowej. Choć modyfikacje nie weszły jeszcze w życie, to Blizzard przypomina, że Wasze wyniki z bieżącego miesiąca będą miały wpływ na pozycję w rankingu na starcie marcowego sezonu.

Oto podsumowanie zmian:

 • Obniżenie rangi nie będzie już zależne od liczby gwiazdek zdobytych w danym sezonie. Zamiast tego co sezon ranga każdego gracza będzie obniżana o cztery pozycje względem najwyższej rangi osiągniętej w ubiegłym sezonie.
 • Zdobywcy rangi legendy spadną do rangi 4 bez gwiazdek.
 • Wszystkie rangi będą miały 5 gwiazdek.
 • Począwszy od marca nie będziecie już musieli osiągnąć rangi 20, aby otrzymać sezonowy rewers. Odtąd trzeba będzie wygrać 5 partii rankingowych w Standardzie lub w Dziczy w dowolnej randze.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Cybersport
  01:30
  Team Spirit
  vs
  AVANGAR
  Cs
  ESEA
  04:30
  F1-racecar-PEEK
  vs
  Check6
  Leagueoflegends
  League of Legends Elite Challenger Series
  Trwa
  ahq Fighter
  vs
  Ares Gaming
  Dota
  ESL One
  Trwa
  Fnatic
  vs
  Kinguin
  Cs
  POWER Fight Club
  Trwa
  Odense
  vs
  Sublife

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki