Hearthstone zapowiada Dziczfest!

Koboldscatacombswallpaper1

Pierwsza aktualizacja Hearthstone w roku 2018 właśnie została udostępniona. Wraz z nią do gry trafiły nowe wydarzenia, zmiany kart i wiele więcej. Zapraszam do zapoznania się z pełnymi informacjami na ten temat. Ewentualnie skorzystajcie z tego podsumowanie nadchodzących zmian!

Aby uczcić wszystko, co najlepsze w Hearthstone w Roku Mamuta, przygotowano kilka dzikich wydarzeń, w których wszyscy gracze będą mogli wziąć udział od 19 lutego do 11 marca.

Dzika Arena

Od 19 lutego do 11 marca w selekcji na Arenie dostępne będą wyłącznie karty z Dziczy, zamiast samych kart ze Standardu. Jeśli rozpoczęliście już jakieś serie walk na Arenie, to Blizzard zachęca do zakończenia ich, zanim wystartuje Dziczfest – wraz z rozpoczęciem wydarzenia 19 lutego zostaną one automatycznie anulowane. Udział w pierwszej serii potyczek w ramach Dziczfestu jest darmowy.

Dzikie ostępy

Dzikie ostępy to Karczemna bójka oparta na wstępnie skonfigurowanych taliach. Wystarczy, że gracz wybierze klasę, a otrzyma gotową dziką talię. Możecie dzięki temu zakosztować frajdy płynącej z Dziczy – nawet jeśli nie posiadacie pełnej kolekcji kart w tym formacie.

Dzika Arenowa bójka

Dzika Arenowa bójka powstała z myślą o tych graczach w Hearthstone, którzy nastawieni są na rywalizację i pragną poddać próbie zarówno swoje zdolności, jak i kolekcje kart. W tej Karczemnej bójce gracze sami tworzą talie, których skład zostanie zablokowany na czas trwania serii potyczek. Wejściówkę można uzyskać za złoto lub prawdziwe środki pieniężne. Zasady są podobne do tych z Areny – zawodnicy powalczą do 12 zwycięstw lub 3 porażek. Nagrody, które można zdobyć, są również na miarę Areny, więc warto spróbować swoich sił w Dzikiej Arenowej bójce! Tym bardziej, że udział w pierwszej serii potyczek jest darmowy!

Zmiany kart

W zeszłym tygodniu zapowiedziano zmiany balansu kart w Hearthstone. Zmiany te wchodzą w życie wraz z bieżącą aktualizacją.

 • Tunelowy czerw – ma teraz 2 pkt. ataku (wcześniej 5).
 • Kaprawe Oczko – nie ma już Szarży.
 • Raza Spętany – teraz obniża koszt mocy specjalnej bohatera do 1 (wcześniej do 0).
 • Kościana mara – Kosztuje teraz 8 kryształów many (wcześniej 7).

Gra rankingowa

Na 1 marca zapowiedziano także aktualizację gry rankingowej. Szczegółowe informacje na jej temat znajdziecie w artykule na blogu poświęconym grze rankingowej. Choć modyfikacje nie weszły jeszcze w życie, to Blizzard przypomina, że Wasze wyniki z bieżącego miesiąca będą miały wpływ na pozycję w rankingu na starcie marcowego sezonu.

Oto podsumowanie zmian:

 • Obniżenie rangi nie będzie już zależne od liczby gwiazdek zdobytych w danym sezonie. Zamiast tego co sezon ranga każdego gracza będzie obniżana o cztery pozycje względem najwyższej rangi osiągniętej w ubiegłym sezonie.
 • Zdobywcy rangi legendy spadną do rangi 4 bez gwiazdek.
 • Wszystkie rangi będą miały 5 gwiazdek.
 • Począwszy od marca nie będziecie już musieli osiągnąć rangi 20, aby otrzymać sezonowy rewers. Odtąd trzeba będzie wygrać 5 partii rankingowych w Standardzie lub w Dziczy w dowolnej randze.

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core
  Dota
  2019 MDL Macau
  06:00
  Evil Geniuses
  vs
  Virtus.pro
  Leagueoflegends
  2019 LoL Pro League Spring
  07:00
  JD Gaming
  vs
  Oh My God

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki