Heroes of the Storm podkręca kary za obraźliwe zachowanie na czacie gry

Yuzz5922e8os1523998001842

Blizzard nie zamierza tolerować obraźliwego zachowania na czacie Heroes of the Storm. Gigant zadeklarował, że w najbliższych dniach wprowadzą usprawnienia systemu zgłaszania nieodpowiedniego i obraźliwego zachowania. Mówiąc ściślej, będą wymierzać surowsze kary graczom, którzy powracają do obraźliwego zachowania na czacie.

W ramach obecnego systemu gracze, którzy są regularnie zgłaszani za obraźliwe zachowanie na czacie, ponoszą karę w postaci wyciszenia. Sprawia to, że na cały czas trwania tejże kary mają ograniczoną możliwość prowadzenia rozmów na czacie w grze i nie mogą brać udziału w rozgrywkach ligi bohaterów. Kolejne wykroczenia powodują wydłużanie okresu wyciszenia. Niestety, okazuje się, że w niektórych przypadkach sama kara wyciszenia nie wystarcza do tego, by „recydywista” dostrzegł swoje błędy i zmienił zachowanie.

W związku z powyższym zamierzają znacznie zmniejszyć liczbę kar wyciszenia nakładanych na osoby powracające do niewłaściwego zachowania. Zamiast tego po zakończeniu pierwszej kary wyciszenia konta „recydywistów” będą zawieszane. Okres zawieszenia konta będzie proporcjonalnie wydłużany przy każdym kolejnym wykroczeniu, co zaowocuje tym, że osoby takie nie będą miały dostępu do Heroes of the Storm.

Gracze, którzy uparcie nie będą współpracowali po otrzymaniu ostrzeżenia, późniejszym wyciszeniu konta i kilkakrotnym jego zawieszeniu, zostaną na stałe zbanowani.

Blizzard potwierdza, że pewna grupa graczy może się obawiać fałszywych zgłoszeń za obraźliwe zachowanie na czacie tekstowym lub głosowym, a co za tym idzie – niesłusznego otrzymania kary. Do takich sytuacji podobno nie dojdzie, ponieważ:

 • zgłoszenia za obraźliwe zachowanie na czacie lub za spamowanie są ignorowane w przypadku, gdy zgłaszani są gracze, którzy nie brali udziału w czacie w grze lub w dyskusjach na publicznych kanałach czatu;
 • zgłoszenia za obraźliwe zachowanie na czacie głosowym są ignorowane w przypadku, gdy zgłaszani są gracze, którzy nie brali udziału w czacie głosowym;
 • zgłoszenia za obraźliwe zachowanie na czacie tekstowym lub głosowym są również ignorowane wówczas, gdy przesłał je członek drużyny przeciwnej.

Jak myślicie, czy to coś tak naprawdę zmieni?

0 komentarzy

Mecze

 • Sc
  2018 Global StarCraft II League S3
  12:30
  TBD
  vs
  TBD
  Cs
  Israel eSports Championship 2018
  Trwa
  Aequus Club
  vs
  NOM
  Cs
  GG.BET Summer CIS
  Trwa
  Unique
  vs
  GoodJob
  Cs
  Thunderpick Invitational #3
  Trwa
  warmup
  vs
  Syman
  Cs
  Stream.me CIS Challenger League #2
  Trwa
  DreamEaters
  vs
  Quantum Bellator Fire

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki