Heroes of the Storm - usprawnienia gry rankingowej w 3 sezonie 2018

Vuc0dtlv7w911525899909215

Wraz z rozpoczęciem 3 sezonu rankingowego 2018 Blizzard wprowadzi pewne zmiany i usprawnienia w grach rankingowych. Z tego powodu (trzeba wszystko przetestować), nowy sezon rozpocznie się 9 lipca, a nie 11 czerwca.

Czego możemy się spodziewać?

 • Trzecia blokada podczas selekcji bohaterów – wprowadzona zostanie trzecia blokada dla każdej drużyny, podczas selekcji bohaterów w początkowym etapie blokowania.
 • Utrata punktów rankingowych i MMR – proces utraty punktów MMR, jak i rangi dla nieaktywnych graczy w kategoriach: diamentowej, mistrzowskiej i arcymistrzowskiej.
 • Rozstawienie i ponowne rozstawienie klasyfikacyjne graczy - gracze, którzy po raz pierwszy biorą udział w grze rankingowej, nie mogą już zostać rozmieszczeni wyżej niż w kategorii złotej 5 przy rozgrywaniu meczów klasyfikacyjnych.
 • Usprawnienia systemu dobierania graczy w grze rankingowej - reguły dotyczące systemu dobierania graczy w lidze bohaterów zostaną usztywnione. Wszystko po to, aby stworzyć możliwości lepszego doboru graczy i skrócić czasy oczekiwania w kolejce.

Gracze w kategoriach diamentowej, mistrzowskiej i arcymistrzowskiej, którzy zakwalifikowali się do bieżącego sezonu, ale przez pewien czas nie rozegrali żadnych meczów, zaczną powoli tracić zarówno punkty rankingowe, jak i wartość wskaźnika MMR. Zabieg ten powinien pomóc graczom powracającym do ligi bohaterów, którzy muszą się nieco rozruszać i rozegrać kilka meczów po dłuższej nieobecności w grze rankingowej.

Każda liga ma własne zasady dotyczące braku aktywności i utraty punktów rankingowych oraz MMR. Gdy gracz stanie się „nieaktywny”, każdego dnia utraci niewielką liczbę punktów rankingowych i wartości wskaźnika MMR, dopóki nie rozegra jednego meczu w lidze bohaterów.

Gracze będą mogli także zdobywać dodatkowe dni „okresu ochronnego” na przyszłość, jeśli będą regularnie rozgrywać mecze w lidze bohaterów w bieżącym sezonie. Aby zostać uznanym za aktywnego i uniknąć utraty punktów, gracz musi jedynie rozegrać od początku do końca jeden mecz w lidze bohaterów.

Obecnie gracze, którzy po raz pierwszy biorą udział w grze rankingowej, mogą trafić po rozegraniu meczów klasyfikacyjnych nawet do kategorii diamentowej 3. Rozwiązaniem problemu ma być ustawienie maksymalnej kategorii, do której mogą trafić nowi gracze podczas meczów klasyfikacyjnych, na złotą 5.

Ponadto, w związku z tym, że gracze mogą jedynie awansować lub spaść o jedną pełną kategorię (pięć dywizji) podczas klasyfikacji, kategoria platynowa 5 jest teraz najwyższą rangą, którą może osiągnąć bohater w lidze bohaterów po rozegraniu meczów klasyfikacyjnych.

Obecnie im dłużej gracze czekają w kolejce w lidze bohaterów, tym mniejsze są ograniczenia dotyczące jakości doboru graczy, by najszybciej wprowadzić graczy do gry. Niestety, skrócenie czasu oczekiwania może nastąpić kosztem jakości doboru graczy.

Kiedy to nastąpi, gracze mogą trafić na mecze, gdzie sojusznicy i przeciwnicy znacznie odbiegają od ich poziomu umiejętności. Jest to zauważalne zwłaszcza na najwyższych poziomach rozgrywki.  Z tego powodu zdecydowano się na zmiany zasad ligi bohaterów.

Przypominam, że start trzeciego sezonu rankingowego 2018 zostaje przeniesiony na ok. 9 lipca. Tymczasem do zobaczenia w Nexusie!

1 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Thank U, Next
  vs
  SAT T1
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Pepega
  vs
  One Tricks
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Fortnite Flossers
  vs
  For Fun Feeders
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the
  Cs
  United Masters League
  19:00
  AGO
  vs
  Red Reserve

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki