Heroic ogrywa forZe i zapisuje się na liście uczestników IEM Sydney 2019!

admin 31 marca 2019

Znamy kolejny zespół, który wystąpi na Intel Extreme Masters Sydney 2019 i jest to… Heroic! Skandynawowie zagwarantowali sobie slot na międzynarodowym turnieju w Australii zwyciężając w GG.Bet Invitational wynikiem 2:0. Ostatnim przeciwnikiem drużyny z północy było rosyjskie forZe.

Inauguracyjną mapą duńsko-rosyjskiego spotkania był Nuke, na którym początkowo to lepsi byli Rosjanie, jednak nie trwało to długo, ponieważ od czwartej rundy Heroic zaczęło zupełnie dominować forZe. Do samego końca drużyna Andreya “Jerryego” Mekhryakova do swojego dobytku zdołała dołożyć tylko jedno oczko, tym samym pierwsza połowa zakończyła się z bilansem 11:4.

W drugiej pistoletówce, kiedy to forZe musiało pokazać swoje umiejętności w defensywie, mogliśmy być świadkami ich fenomenalnego comeback’u. W sytuacji 11:11 Heroic postanowiło się przebudzić, jednocześnie przerywając dobrą passę ekipy ze wschodu. Oczywiście Dmitriy “facecrack” Alekseyev i spółka mieli jeszcze chwilowe przebłyski, podczas których odpierali oni ataki Skandynawów, jednak zwycięzcą okazała się wyżej notowana drużyna z Danii. Nuke zakończył się wynikiem 13:16.

Kolejną mapą był Mirage, który miał charakter “być albo nie być” w stosunku do zawodników forZe. Potyczka na tejże mapie odbyła się bez większych pogromów i tak jak w przypadku Nuke obie drużyny walczyły bardzo równo, zwłaszcza w pierwszej połowie. Pistoletówkę zgarnął Benjamin “blameF” Bremer i spółka. Rosjanie zdobyli pierwsze trzy rundy na swoje konto, by zaraz stracić jedną i dołożyć kolejne trzy. W kolejnych minutach górować zaczęli już Duńczycy, którzy ostatecznie zamknęli pierwszą połowę z wynikiem 7:8 na swoją korzyść.

Kolejna pistoletówka w tym spotkaniu również przypadła podopiecznym Luisa "peacemakera" Tadeu, którzy dorzucili do niej standardowego force’a. Gracze z Rosji doprowadzili do remisu, lecz podobnie jak w pierwszej połowie to Heroic objęło fotel lidera. Ostatecznie spotkanie zakończyło się sukcesem Skandynawów – 16:11.

Daniel “mertz” Mertz i reszta jego ekipy zapracowali sobie na slot w australijskich zawodach, ogrywając takich przeciwników jak Sprout, Winstrike Team czy ex-3DMAX. Ostatnim przeciwnikiem byli właśnie zawodnicy spod bandery rosyjskiej organizacji, którzy cieszyli się całkiem dobrą formą, a po udanym spotkaniu z OpTic Gaming mogli być naprawdę pewni siebie. Ostatecznie jednak to Heroic zwyciężyło i swoją drogą wykonało kawał dobrej roboty, dlatego jak najbardziej należy im się wyjazd na IEM w Sydney.

Na ten moment na liście uczestników turnieju zapisane jest czternaście ekip, czyli: