Heroic ogrywa forZe i zapisuje się na liście uczestników IEM Sydney 2019!

Mertz heroic 730x380

Znamy kolejny zespół, który wystąpi na Intel Extreme Masters Sydney 2019 i jest to... Heroic! Skandynawowie zagwarantowali sobie slot na międzynarodowym turnieju w Australii zwyciężając w GG.Bet Invitational wynikiem 2:0. Ostatnim przeciwnikiem drużyny z północy było rosyjskie forZe.

Inauguracyjną mapą duńsko-rosyjskiego spotkania był Nuke, na którym początkowo to lepsi byli Rosjanie, jednak nie trwało to długo, ponieważ od czwartej rundy Heroic zaczęło zupełnie dominować forZe. Do samego końca drużyna Andreya “Jerryego” Mekhryakova do swojego dobytku zdołała dołożyć tylko jedno oczko, tym samym pierwsza połowa zakończyła się z bilansem 11:4.

W drugiej pistoletówce, kiedy to forZe musiało pokazać swoje umiejętności w defensywie, mogliśmy być świadkami ich fenomenalnego comeback’u. W sytuacji 11:11 Heroic postanowiło się przebudzić, jednocześnie przerywając dobrą passę ekipy ze wschodu. Oczywiście Dmitriy “facecrack” Alekseyev i spółka mieli jeszcze chwilowe przebłyski, podczas których odpierali oni ataki Skandynawów, jednak zwycięzcą okazała się wyżej notowana drużyna z Danii. Nuke zakończył się wynikiem 13:16.

Kolejną mapą był Mirage, który miał charakter “być albo nie być” w stosunku do zawodników forZe. Potyczka na tejże mapie odbyła się bez większych pogromów i tak jak w przypadku Nuke obie drużyny walczyły bardzo równo, zwłaszcza w pierwszej połowie. Pistoletówkę zgarnął Benjamin “blameF” Bremer i spółka. Rosjanie zdobyli pierwsze trzy rundy na swoje konto, by zaraz stracić jedną i dołożyć kolejne trzy. W kolejnych minutach górować zaczęli już Duńczycy, którzy ostatecznie zamknęli pierwszą połowę z wynikiem 7:8 na swoją korzyść.

Kolejna pistoletówka w tym spotkaniu również przypadła podopiecznym Luisa "peacemakera" Tadeu, którzy dorzucili do niej standardowego force’a. Gracze z Rosji doprowadzili do remisu, lecz podobnie jak w pierwszej połowie to Heroic objęło fotel lidera. Ostatecznie spotkanie zakończyło się sukcesem Skandynawów – 16:11.

Daniel “mertz” Mertz i reszta jego ekipy zapracowali sobie na slot w australijskich zawodach, ogrywając takich przeciwników jak Sprout, Winstrike Team czy ex-3DMAX. Ostatnim przeciwnikiem byli właśnie zawodnicy spod bandery rosyjskiej organizacji, którzy cieszyli się całkiem dobrą formą, a po udanym spotkaniu z OpTic Gaming mogli być naprawdę pewni siebie. Ostatecznie jednak to Heroic zwyciężyło i swoją drogą wykonało kawał dobrej roboty, dlatego jak najbardziej należy im się wyjazd na IEM w Sydney.

Na ten moment na liście uczestników turnieju zapisane jest czternaście ekip, czyli:
– BIG
– Fnatic
– mousesports
– Renegades
– BOOT-dream[S]cape
– Heroic
– MVP PK
– ViCi Gaming
– eUnited
– Team Liquid
– Ninjas in Pyjamas
– FaZe Clan
– MIBR
– NRG Esports

Intel Extreme Masters Sydney 2019 odbędzie się między 30 kwietnia a 5 maja. W imprezie udział weźmie razem szesnaście ekip, które powalczą o łączną pulę nagród wynoszącą 250 tysięcy dolarów.

fot. Heroic

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  MidOpen
  vs
  EHOME.Immortal
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  North
  vs
  MIBR
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  fnatic
  vs
  mousesports
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Alliance
  vs
  ViCi Gaming
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Vikin.gg
  vs
  Virtus.pro

Dodaj nas

Kalendarz