Hollywood wyprodukuje film na podstawie PUBG?

Pubg xbox one pc release

PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS został najpopularniejszą i najczęściej kupowaną grą na Steam w roku 2017. Łącza ilość sprzedanych kopii wyniosła prawie 25 milionów, co jest absolutnym rekordem, co więcej PUBG ustanowił również rekord największej liczby jednocześnie zalogowanych graczy, który wyniósł ponad 3 miliony.

Patrząc na te statystyki i tak gigantyczny sukces nowego dziecka studia Bluehole – PUBG Company, nic dziwnego, że coraz częściej słychać głosy, że marka PUBG nie będzie znana tylko w obrębie jednej gry. Ostatnimi dniami CEO, PUBG Company – Chang Han Kim, poinformował, że otrzymał kilka bardzo interesujących i niezwykle obiecujących telefonów od producentów z… Hollywood i Netflixa.

Rewelacje te zostały ujawnione podczas wywiadu, jaki został udzielony Południowo Koreańskiemu portalowi InventGlobal. Chang Han Kim dodał także, że chce on uczynić z PUBG globalną markę, nie chce, aby była ona kojarzona wyłącznie z jednym tytułem. Co więcej, jest bardzo pozytywnie nastawiony do pomysłu wprowadzenia gry na światowe ekrany. Jednakże zauważa, że będzie bardzo surowy w kwestii wymogów, wszystko po to, aby widzowie mogli zobaczyć jak najlepsze widowisko, które zachęci ich potem do zakupu gry.

"Grę można dostosować pod filmy, dramaty, kreskówki, animacje i wiele innych. To może się zdarzyć wcześniej niż później, otrzymałem kilka telefonów od wielu wytwórni nie tylko z Hollywood, ale także z Netflixa.” – stwierdza Chang Han Kim.

W tym momencie pewnym jest, że jeżeli powstanie produkcja inspirowana PUBG to najprawdopodobniej zostanie ona kolejnym dochodowym sukcesem. Warto przypomnieć, że Hollywood już nie jednokrotnie produkowało filmy na podstawie kultowych gier. Za każdym razem produkcje te cieszyły się wielkim zainteresowaniem, tak było w przypadku filmów Warcraft, który zarobił prawie 350 milionów dolarów, Resident Evil: The Final Chapter, który także podbił serca fanów i zainkasował 312 milionów dolarów.

Interesującym faktem natomiast jest, że Hollywood niezwykle skrupulatnie obserwuje branżę gier, czekając na moment pojawienia się czegoś nowego czegoś, co podbije rynek i wtedy też zostaje uruchomiona gigantyczna machina produkcyjna, jaką obserwujemy teraz.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  WESG 2018 SEA Finals
  Trwa
  TNC
  vs
  Alpha Red
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders CN Season 3
  Trwa
  Laboratory
  vs
  Zenith of Optimism
  Cs
  ESEA MDL Season 29 Australia Relegation
  Trwa
  R!OT
  vs
  this n that
  Cs
  ESWC Africa 2018
  Trwa
  Game of Throw
  vs
  Limitless
  Leagueoflegends
  2018 ESL Meisterschaft Winter
  Trwa
  EURONICS
  vs
  Aequilibritas

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki