IEM Katowice 2019 bez polaków. Team Kinguin i X-Kom Team ulegają swoim rywalom

Ggleague x kom stomp 730x380

Jeszcze wczoraj w walce o awans na IEM Katowice 2019 walczyły dwa polskie zespoły - X-Kom Team oraz Team Kinguin. Większość z kibiców wierzyła, że choć jedna z wymienionych ekip stanie na wysokości zadania i zagwarantuje sobie występ w Katowicach. Niestety ostatecznie nie zobaczymy ani jednej polskiej ekipy w czasie IEM Katowice.

Team Vitality 2:1 Team Kinguin

Największą wiarę kibice pokładali w Team Kinguin, które po zwycięstwie ze Sprout było o krok od awansu. Ostatnim przeciwnikiem polaków było francuskie Team Vitality. Walka rozpoczęła się od Overpassa, gdzie Team Vitality kompletnie zdeklasowało polaków z Teamu Kinguin, wygrywając 16:5.

Inaczej sprawy miały się w czasie drugiej mapy - Nuke, tutaj TaZ i spółka od początku dyktowali warunki swojemu rywalowi, wygrywając pierwszą połowę 9:6. Nieco gorzej było w czasie drugiej połowy, gdzie Team Vitality nawiązało bardzo zaciętą walkę, co o mały włos nie skończyło się porażką Kinguin. Na szczęście Polacy byli w stanie wyszarpać decydujące rundy na swoją korzyść, wygrywając 16:14.

Tym sposobem dotarliśmy na Mirage, czyli ostatnią, decydującą mapę. Pierwsza część spotkania była nadwyraz zacięta i wyrównana, choć to Vitality zdobyło jednopunktowe prowadzenia 8:7. Niestety w drugiej połowie Kinguin popełniało zbyt wiele błędów, co koniec-końców pozwoliło Vitality na zwycięstwo 16:12.

Space Soldiers 2:0 X-Kom Team

Szczęścia zabrakło także zawodnikom X-Komu, ich rywal - ex-Space Soldiers okazał się znacznie lepiej przygotowanym zespołem i bez problemu zmiażdżył X-Kom na pierwszej mapie - Train, wygrywając 16:7.

X-Kom team powrócił do gry przy okazji drugiej mapy - Cache, tutaj polska formacja nawiązała bardzo zaciętą walkę, w szczególności w drugiej połowie, gdzie doszło do dogrywki. Niestety w dogrywce zabrakło szczęścia i polski zespół zmuszony był uznać wyższość oponenta, który wygrał 19:17.


Tym samym polska faza kwalifikacji dobiegła końca. Spośród czterech zespołów, które rozpoczynały walkę o jedno z ośmiu miejsc na katowickim turnieju, żadna nie podołała swoim rywalom i ostatecznie IEM Katowice 2019 odbędzie się bez polskiego zespołu CS:GO.

fot. GoodGame League

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Blue Dota Championships
  07:30
  Avalon Gaming
  vs
  Miracle
  Cs
  V4 Future Sports Festival 2019
  Trwa
  mousesports
  vs
  E-RIVALS
  Cs
  NEST PRO: EU&CIS Qualifier
  Trwa
  Illuminar
  vs
  Copenhagen Flames
  Cs
  European Champions Cup
  16:00
  Sprout
  vs
  Movistar Riders
  Cs
  V4 Future Sports Festival 2019
  17:00
  MIBR
  vs
  GAMERZONE

Dodaj nas

Kalendarz