Illuminar Gaming wygrywa z Wisłą Płock na start play-offów Ultraligi!

E799ff7f0d83fcb5e9b815bc22bc297c big

Za nami pierwszy ćwierćfinał w ramach pierwszego sezonu Ultraligi. Po ponad czterogodzinnej batalii podopieczni Frederyka „Veggiego” Kozioła pokonali Wisłę Płock, zaliczając awans do dalszej fazy rundy play-off.

Pierwsze dwie potyczki początkowo układały się lepiej dla zawodników Wisły Płock. Dopiero wraz z wejściem środkowej fazy rozgrywki do głosu dochodzili gracze Illuminar Gaming, a w szczególności Kashtelan, który deklasował swoich rywali. Wtedy też Bucu i spółka kompletnie tracili kontrolę nad grą, ulegając swojemu rywalowi przed trzydziestą minutą w obu spotkaniach.

Przełamanie nastąpiło w trzeciej grze, gdzie Wisła Płock po raz kolejny prowadziła na początku spotkania, jednak tym razem nie pozwoliła IHG na powrót do gry, skrupulatnie powiększając swoją przewagę. Znacznie lepsza kontrola mapy i zdecydowane ruchy zapewniły Nafciarzom pierwsze zwycięstwo w tej serii. Sukces ten Wisła ponowiła w czwartej grze, gdzie po bardzo zaciętej i wyrównanej walce gracze Wisły byli w stanie wyszarpać zwycięstwo, doprowadzając do wyrównania w serii.

Decydujące starcie lepiej zaczęło IHG, ponownie za sprawą świetnych indywidualnych umiejętności Kashtelana. Wisła nie pozostała bezradna i z czasem doprowadziła do wyrównania, rozpoczynając nam okres krwawych walk drużynowych, które w większości lepiej kończyły się dla Buca i spółki. Dopiero w 29. minucie podopieczni Veggiego odwrócili losy spotkania zdobywając cztery eliminacje, Barona, a także trzy inhibitory, co ostatecznie dało zwycięstwo IHG w tej serii.

MVP tego spotkania został Delord!

fot. Ultraliga

0 komentarzy