Izako Boars i Adwokacik odpadają z Meet Point. Kinguin i PRIDE grają dalej!

admin 19 maja 2018

Za nami pierwsze dwa spotkania w ramach eliminacji do charytatywnego turnieju Meet Point, który odbywa się przy okazji Warszawskich Targów Książek na PGE Narodowym. W dwóch pierwszych spotkaniach zmierzyli się ze sobą Team Kinguin z Izako Boars, a także PRIDE z Adwokacik.

PRIDE 16:11 (8:7, 4:9) Adwokacik

Było to inauguracyjne spotkanie, które zostało rozegrane na mapie Cache. Rundy pistoletowe trafiły na konto PRIDE, jednak gdy tylko ich rywale dorwali karabiny i snajperki, sytuacja nagle się zmieniła. Inicjatywę przejęli zawodnicy Adwokacika, głównie za sprawą szybkich i dynamicznych ataków, na co kompletnie nie było przygotowane PRIDE. To ostatecznie zapewniło nam bardzo emocjonującą i stosunkowo wyrównaną pierwszą połowę, która zakończyła się wynikiem 8:7 dla ekipy kap3ra.

Pomimo zwycięstwa w pistoletówce druga połowa nie była już tak udana dla Adwokacika. PRIDE po chwili odzyskało inicjatywę i do samego końca radziło sobie zdecydowanie lepiej, co koniec-końców zapewniło im zwycięstwo 9:4.

Team Kinguin 16:13 (2:13, 14:0) Izako Boars

Drugi półfinał dzisiejszego dnia był po prostu wybitny. Spotkanie rozgrywało się na mapie Nuke, gdzie od pierwszych minut dominowały „Dziki Izaka". Widać było, że zespół ten świetnie opanował grę po stronie antyterrorystów, świetne krycie, rotację i przede wszystkim liczne zabójstwa zapewniło Izako Boars prowadzenie 13:2.

Wydawało się, że po zmainie stron „dziki” sfinalizują spotkanie i odeślą Kinguin do domu. Jednak to, czego uświadczyliśmy, zaskoczyło chyba wszystkich. Kinguin zwyczajnie w świecie wstało z kolan, przejęło inicjatywę, a następnie całkowicie zmiażdzyło, a nawet, nie bójmy się powiedzieć — ośmieszyło Izako Boars. TaZ i spółka pokazali, że warto walczyć do samego końca, co ostatecznie zapewniło im „gładkie” zwycięstwo 14:0.

Tym samym zarówno Izako Boars, jak i Adwokacik odpadają z Meet Point, natomiast Kinguin i PRIDE awansują do finałów, które rozpoczną się już jutro. Natomiast dzis czekają nas jeszcze dwa spotkania, w których zmierzą się Pompa Team i PACT, a także Codewise Unicorns i X-Kom Team.