Jankos i spółka grają dalej! G2 Esports z awansem do fazy grupowej Worlds 2018

Jankosrq 730x380

Oficjalnie faza Play-In Mistrzostw Świata Worlds 2018 dobiegła końca. Wczorajszy dzień był jednym z najważniejszych dla polskich kibiców. Wszystko za sprawą decydującego starcia dla zespołu Marcina „Jankosa" Jankowskiego, w którym G2 Esports walczyło z Infinity eSports o awans do głównej fazy turnieju.

Trzeba jednak przyznać, że spotkanie to było niezwykle ciekawe. Głównie za sprawą dyspozycji mistrzów LLN, bo Ci prezentowali się z bardzo dobrej strony. Szczególnie na pierwszej mapie, gdzie do środkowej fazy gry wręcz dominowali nad zawodnikami G2. Kłopoty pojawiły się co prawda w późnej fazie rozgrywki, jednak przewaga, jaką Infinity zdobyło na początku pozwoliła im na margines błędu, a w następstwie na zwycięstwo.

Gorzej wyglądała już druga potyczka. Tym razem to Jankos i spółka byli górą, to oni dyktowali warunki tego starcia i bez najmniejszych problemów byli w stanie zmiażdżyć swojego rywala w zaledwie 25. minut, co doprowadziło do wyrównania w serii.

Kolejne emocje pojawiły się w trzeciej grze, gdzie tym razem to Infinity prezentowało się lepiej, wygrywając większość z potyczek. Zespół ten lepiej radził sobie na poszczególnych liniach, jednak atutem G2 był fakt, że to właśnie dzięki rotacją Jankoa, zespół ten wciąż kontrolował mapę. G2 w bardzo udany sposób przeciągnęło grę do późnej fazy rozgrywki, gdzie zrównali się ze swoim rywalem, ostatecznie wygrywając z nim.

Ostatnie starcie również nie zawiodło oglądających. Po raz kolejny obie ekipy szły łeb w łeb, początkowo to G2 prowadziła, natomiast z czasem coraz więcej do powiedzenia miało Infinity, które zaskakiwało swoim stylem gry. W pewnym momencie mistrzowie LLN sięgnęli po Barona, a także wyeliminowali czterech graczy G2, sprawiając, że publika zamarła widząc rychły koniec

G2. Jednak pomimo tych olbrzymich problemów Jankos i spółka wstali z kolan i we wręcz epicki sposób odepchnęli rywala, a następnie zmiażdżyli go w okolicy Barona, wygrywając to spotkanie i zapewniając sobie awans do fazy grupowej.

fot. Riot Games/ LoL Esports

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2019 Asia Pro League S2
  08:00
  FGB Gaming
  vs
  StarLucK
  Dota
  2019 Asia Pro League S2
  10:00
  496
  vs
  Neon
  Leagueoflegends
  2019 LoL Pro League Spring
  Trwa
  WE
  vs
  FunPlus Phoenix
  Leagueoflegends
  2019 Vietnam Championship Series Spring
  Trwa
  GIGABYTE Marines
  vs
  FTV
  Dota
  2019 The Challenge Cup Season 2
  Trwa
  iG Vitality
  vs
  Team X

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki