Kolejna fala banów w Apex Legends. Ponad 355 tysięcy kont zablokowanych!

Apex legends pathfinder character guide

Wielka popularność wiąże się z wieloma problemami, takim jak nadmierna ilość oszustów. Szczególnie o tym przekonali się gracze Apex Legends, którzy na przestrzeni ostatnich dwóch tygodni borykali się z właśnie tym problemem. Na szczęście to chwilowy koniec, bo twórcy gry powzięli działania w tej kwestii.

Efektem tych działań było wczorajsze ogłoszenie, że w Apex Legends zbanowano ponad 355 tysięcy kont i to tylko na wersji PC. Informacja ta pojawiła się przy okazji cotygodniowej notatki od deweloperów, przy okazji której potwierdzono, że w najbliższym czasie firma rozpocznie proces konfiguracji anti-cheata, aby ten działał jeszcze skuteczniej.

Co istotne - Respawn wprowadzi specjalną funkcję, która pozwoli zgłaszać potencjalnych oszustów bezpośrednio w grze. Po wykonaniu zgłoszenia ta trafi natychmiast do anti-cheata, co przyśpieszy proces prześwietlania zgłoszeń i ewentualnego banowania potwierdzonych prób oszukiwania. Przypomnijmy, że to nie pierwsza fala banów w tym battle royalu - dwa tygodnie temu zbanowanych zostało 16 tysięcy kont, co tylko pokazuje jak sporym problemem stają się cheaterzy.

Pojawiła się także informacja w sprawie crashów gry - już w nadchodzącym tygodniu deweloper wspólnie z AMD rozpocznie poprawki, niwelujące tę niedogodność użytkownikom kart i procesorów tej właśnie marki. Więcej szczegółów znajdziecie w Respawn Check In na oficjalnym reddicie Apex Legends.

fot. Respawn

2 komentarzy