Kolejny rozłam w Virtus.Pro. Byali odejdzie z zespołu po FACEIT Major London!

28576413268 927e988766 k

Ten weekend bez wątpienia będzie jednym z najbardziej zaskakujących w ostatnich miesiącach — czołowy zawodnik dotychczas najlepszej polskiej formacji CS:GO — Paweł „byali” Bieliński poinformował, że po zakończeniu FACEIT Major London opuści szeregi Virtus.Pro

Decyzja ta, pomimo że zaskakująca nie jest czymś nadzwyczajnym — sytuacja Virtus.Pro jest tragiczna od ponad roku, zespół przez ostatnie szesć miesięcy wymienił dwójkę zawodników — najpierw Virtus.Pro opuścił Wiktor „TaZ” Wojtas, który dołączył do Team Kinguin. Następnie z formacji odszedł Janusz „Snax” Pogorzelski, który z kole wybrał niemiecką formację mousesports.

Na miejsce wspomnianej dwójki trafił Michał „snatchie” Rudzki oraz Michał „MICHU” Müller, jednak pomimo tego forma zespołu w żadnym stopniu nie uległa zmianie. Wciąż Virtus.Pro po kolei odpadało z kolejnych imprez, często na samym początku, jak miało to miejsce w przypadku obecnie rozgrywanych finałów ZOTAC Cup Masters, gdzie biało-czerwoni odpadli po zaledwie jednym spotkaniu, gdzie przegrali z MVP PK.

Prawdopodobnie to właśnie ta kompromitująca klęska była główną przyczyną odejścia Byaliego z zespołu. Przypomnijmy, że Bieliński w zespole był od 2013 roku, kiedy to dołączył do nowo formującej się złotej piątki, grającej pod szyldem Polskiej organizacji Universal Soldiers, następnie wspólnie z zespołem trafił do Virtus.Pro, gdzie zdobył wiele tytułów i osiągnięć.

Na ten moment nie wiadomo jaka przyszłość czeka Byaliego, polski zawodnik nie zdradził, czy w najbliższym czasie zasili szeregi innego zespołu, jednak patrząc na tą sytuację możemy być pewni, że decyzja ta jest owocem oferty, jaką mogła złożyć polskiemu zawodnikowi inna organizacja.

Również nie wiemy, kto zastąpi Byaliego, na ten moment Virtus.Pro nie poinformowało nas o tym. Jednak rosyjska formacja zdradziła, że nowego członka zespołu mamy poznać przed FACET Major London.

fot. StarLadder

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  eXTREMESLAND 2019 Oceania Regional Finals
  Trwa
  Chiefs
  vs
  AVANT
  Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  EHOME.Immortal
  vs
  Elephant
  Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  Cignal Ultra Warriors
  vs
  FTD.apollo
  Dota
  Red Star Cup
  Trwa
  Albatross
  vs
  Neon
  Dota
  Elite Cup
  Trwa
  Buffalo
  vs
  Black Knight

Dodaj nas

Kalendarz