Koniec marzeń Polaków o Sydney. Virtus.Pro przegrywa ze Space Soldiers w półfinale GG:Origin!

Starladder2017 virtus.pro pasha5 730x380

Niestety mamy fatalne wieści — nie zobaczymy żadnej Polskiej drużyny na Intel Extreme Masters Sydney. We wczorajszym półfinałowym spotkaniu Virtus.Pro poniosło druzgoczącą klęskę w starciu ze Space Soldiers.

Virtus.Pro 0:2 Space Soldiers

  • Cobblestone 4:16 (4:11, 0:5)
  • Train 4:16 (2:13, 2:3)

Spotaknie odbyło się w systemie Bo3, jednakże do ostatecznego rozstrzygnięcia wystarczyły tylko dwie mapy - Cobblestone oraz Train.

Pierwsza mapa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Space Soldiers, które zwyciężyło w pistoletówcę i w zasadzie od tego moment przejęło inicjatywę, całkowicie miażdżąc NEO i spółkę. Ataki, które przeprowadzało Space Soldiers były bardzo dynamiczne, taktyczne i całkowicie zaskakiwały Polaków, którzy byli zupełnie bezradni. Jedynym wyjątkiem w pierwszej połowie były 4 rundy, które udało się wygrać Polskiej formacji. W drugiej połowie niestety już żadna runda nie trafiła na konto Polaków.

Druga mapa była równie tragiczna jak pierwsza. Ekipa znad Wisły była całkowicie bezsilna, zarówno po stronie atakującej, jak i broniącej. Po raz kolejny Space Soldiers pokazało, jak świetną są drużyną. Przemyślane taktyki w połączeniu z doskonałą dyspozycją XANTARESA zagwarantował Tureckiej ekipie kolejne, bardzo szybkie zwycięstwo i tym samym awans do wielkiego finału kwalifikacji.

Natomiast dla Polskich formacji — AGO Esports, Virtus.Pro oraz Codewise Unicorns to definitywny koniec marzeń o awansie na Australijski turniej.

0 komentarzy