Koniec marzeń TaZa i spółki. AGO Esports wygrywa ESL Mistrzostwa Polski!

Emp ago4 730x380

Team Kinguin nie zdołało obronić ubiegłorocznego tytułu i w wielkim finale szesnastego sezonu ESL Mistrzostw Polski uległo AGO Esports, które pokonało „Pingwiny” 2:0 na mapach Mirage (16:11) oraz Overpass (16:12).

Pierwsza mapa rozpoczęła się z początku lepiej dla AGO Esports, które zagwarantowało sobie zwycięstwo w rundzie pistoletowej. Następnie ekipa Furlana skrupulatnie powiększała swoją przewagę, wygrywając w szczytowym momencie spotkania 8:3. Na szczęście zawodnicy Team Kinguin przebudzili się w odpowiednim momencie i z powodzeniem przejęli inicjatywę. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 8:7 z korzyścią dla AGO Esports.

Druga połowa była wręcz szalona, bo zarówno AGO, jak i Kinguin wygrywali forcea za forcem, jednak w pewnym momencie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę AGO Esports, które ostatecznie wygrało 8:4, co zapewniło im pierwsze zwycięstwo w serii.

Druga mapa była już mniej emocjonująca. Od samego początku warunki gry dyktowało AGO Esports, które szybko uciekło z wynikiem swojemu rywalowi. Kinguni z czasem zaczęło odpowiadać, jednak wciąż inicjatywa była w rękach AGO Esports. Pierwsza połowa zakończyła się z przewagą dla GruBego i spółki, którzy triumfowali 9:6.

Po zmianie stron Kinguin znacznie lepiej sobie radziło, jednak wciąż AGO Esports było skuteczniejsze, wszystko dzięki zdecydowanie wolniejszej grze, a także świetnej współpracy, czego po stronie Kinguin tym razem brakowało. To z kolei zagwarantowało AGO jednopunktowe zwycięstwo w drugiej połowie 7:6.

Tym samym to właśnie AGO Esports zostało Mistrzem Polski 16. Sezonu ESL Mistrzostw Polski. Klasyfikacja końcowa prezentuje się następująco:

1. AGO Esports - 30 tysięcy złotych

2. Team Kinguin - 15 tysięcy złotych

3. X-Kom Team, PACT - 7,5 tysiąca złotych

 

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Thank U, Next
  vs
  SAT T1
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Pepega
  vs
  One Tricks
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  Fortnite Flossers
  vs
  For Fun Feeders
  Leagueoflegends
  2019 LoL Twitch Rivals
  19:00
  EZ Clap
  vs
  Swaglord Mastermind Alpha Genius Champions of the
  Cs
  United Masters League
  19:00
  AGO
  vs
  Red Reserve

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki