Król powrócił na tron. SKT Telecom T1 mistrzem wiosennej rundy LCK!

Tsektkpturbxy9hmda5zdhjndi1y2q4zjk1m2q3nzliodqxmwvjy2uzzc5qcgerkwlnayya

Na ten moment przyszło nam poczekać dość sporo, bo niespełna dwa długie lata, jednak to już za nami podobnie jak wielki finał wiosennej rundy League of Legends Chmapionship Korea. Po zaledwie trzech grach to Lee „Faker” Sang-hyeok i spółka zabezpieczyli mistrzostwo, pokonując Griffin.

SKT Telecom T1 3:0 Griffin

Agresja, krew, zaskoczenie i zwrot akcji - te zwroty idealnie streszczają przebieg pierwszej gry. Griffin dało czadu - wybór Pantheona zaskoczył wszystkich, ale nie okazał się błędem, a przemyślanym zagraniem, które zapewniło Griffin pełną dominację we wczesnej fazie gry. Przewaga w złocie, kontrola mapy, a także zdobycie Barona - to zdało się na nic, bo SKT T1 zachowało zimną krew i po zaledwie jednej walce mogło zabezpieczyć Barona, odwracając losy tego starcia na swoją korzyść.

Porażka w trakcie pierwszego starcia nie wpłynęła na podopiecznych Kima „cvMaax” Dae-hoa. Griffin postawiło na podobną strategię, czyli bardzo wczesny i ryzykowny atak. To się nie opłaciło, bo SKT T1 było gotowe i błyskawicznie ukarało swojego oponenta. Na niedomiar złego dla mistrzów KeSPA Cup 2018 w rewelacyjnej dyspozycji był Faker, który siał spustoszenie w szeregach wroga, w znaczącym stopniu przyczyniając się do zwycięstwa swojej drużyny.

Trzecia i zarazem ostatnia mapa była już nadzwyczaj spokojna w porównaniu z poprzednimi. Lee „Tarzan” Seung-yong i spółka zmienili nieco strategię, co się opłaciło, bo nie dość, że byli w stanie prowadzić wyrównaną walkę z rywalem, to momentami wychodzili na prowadzenie. Wszystko to skończyło się po 20. minucie, kiedy SKT T1 po raz kolejny pokazało klasę, wygrywając walkę drużynową. Po zgarnięciu Nashora przewaga trzykrotnych mistrzów świata była na tyle duża, że pozwoliła na pewne zwycięstwo.

SKT Telecom T1 za zdobycie mistrzostwa wiosennego splitu zgarnęło niespełna 90 tysięcy dolarów nagrody finansowej. Najważniejszą jednak zdobyczą jest zabezpieczenie awans na Mid-Season Invitational 2019.

fot. LCK/Riot Games - materiały prasowe

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  eXTREMESLAND 2019 Oceania Regional Finals
  Trwa
  Chiefs
  vs
  AVANT
  Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  EHOME.Immortal
  vs
  Elephant
  Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  Cignal Ultra Warriors
  vs
  FTD.apollo
  Dota
  Red Star Cup
  Trwa
  Albatross
  vs
  Neon
  Dota
  Elite Cup
  Trwa
  Buffalo
  vs
  Black Knight

Dodaj nas

Kalendarz