KubiK – analityk Virtus.pro kończy współpracę z rosyjską organizacją

Uid d286ef5d8e593cb5d4628a159adb2b1d1530545726200 width 620 play 0 pos 0 gs 0 height 348

Dziś kolejna część wielkiej rewolucji Virtus.pro w dywizji Counter-Strike’a. Wszyscy fani niedźwiadków dowiedzieli się dzisiaj o zakończeniu współpracy Jakuba “KubiKa” Kubiaka z rosyjską organizacją. 26-letni analityk był częścią szeregów Virtus.pro od lipca 2018 roku, a wcześniej należał do szeregów Teamu AGG, PRIDE i Vexed Gaming.

Były już konsultant taktyczny VP, był nadzieją na poprawę niezbyt dobrych wyników polskiej formacji, o czym sam informował choćby szkoleniowiec – Jakub “kuben” Gurczyński – “Kuba ma sporą wiedzę na temat zagranicznej sceny CS-a, jego doświadczenie pomoże nam stać się lepszym zespołem. W przeszłości pracował również jako trener, więc mogę otrzymać od niego wiele cennych wskazówek.”

Niestety i on wnosząc swoje doświadczenie i wiedzę nie zdołał pomóc w poprawie wyników składu, aż wreszcie doszło do samej rewolucyjnej przebudowy. Sam KubiK w grudniu informował o możliwości zakończenia współpracy, pomiędzy nim, a Virtus.pro – “Nowy skład po kilku tygodniach treningów podejmie decyzje co do usług analityka, czy jest im taka osoba potrzebna i jeśli tak, to w jaki sposób może pomóc”. Najprawdopodobniej aktualna formacja po przebudowie nie wyraziła potrzeby co do usług analityka i tak zakończyła się ta współpraca.

Oto słowa KubiaKa co do zaistniałej sytuacji: “Wraz z początkiem lutego skończył się okres mojej współpracy z organizacją Virtus.pro. Był to dla mnie niesamowity czas, bogaty w przeróżne doświadczenia. Chciałbym bardzo podziękować całej ekipie za to, że od samego początku tak ciepło mnie przyjęli. Bałem się, że moim głównym zadaniem będzie podsyłanie analiz na maila i przez to mogę zostać odizolowany od drużyny. Dostałem jednak możliwość bycia częścią zespołu, z którym wspólnie spędzaliśmy czas na treningach, sparingach oraz przede wszystkim na turniejach, gdzie mieliśmy okazje lepiej się poznać. Nie zamknęli mnie w domu, a zaprosili do ekipy. Dla mnie był to niesamowity przeskok – z analiz na streamie dla widzów, do rozpracowywania najmocniejszych ekip. Wiadomo, pod koniec były też te gorsze chwile, ale jak już wspominałem, ten okres był bogaty w najróżniejsze doświadczenia. Jestem przekonany, że pracując z takimi osobami jak kuben i neo bardzo dużo się nauczyłem i pomoże mi to w dalszym rozwijaniu się jako trener czy analityk. Nowej ekipie VP życzę powodzenia i będę trzymał za nich kciuki! Co do planów krótkoterminowych, to skupiam się teraz głównie na Majorze w Katowicach. A co będzie później? Zobaczymy.”

Co będzie dalej z Jakubem “KubiKiem” Kubiakiem? Czy dołączy on do innej polskiej/zagranicznej organizacji? Jak myślicie?

fot. s.tvp.pl

0 komentarzy

Mecze

 • 2019 GrandMasters S2 Americas
  02:00
  fr0zen
  vs
  Zalae
  Cs
  M.Game League
  Trwa
  Elements Pro Gaming
  vs
  a114u
  Dota
  2019 The International
  04:00
  TBD
  vs
  TBD
  Overwatch
  2019 Overwatch League
  04:15
  Los Angeles Gladiators
  vs
  Los Angeles Valiant
  Dota
  2019 The International
  08:00
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz