Na ratunek drużynie: Kubik zostaje nowym analitykiem w Virtus.Pro!

5274a41a8ff4297486569bef3dad6d8c

Niespełna miesiąc temu polskie media obiegła zaskakująca informacja o tym, że Kuba „Kubik” Kubiak postanowił zakończyć dwuletnią współpracę ze swoją dotychczasową organizacją - PRIDE. Tym samym szkoleniowiec postanowił poszukać nowego pracodawcy, który zagwarantuje mu nowe wyzwania.

Przez ostatnie tygodnie nie wiele było wiadomo, co się ostatecznie stanie z Kubikiem. Nie docierały do nas praktycznie żadne wieści, poza pewnymi „przeciekami” od osób, które widziały Kubika wspólnie z zawodnikami Virtus.Pro na jednym z serwerów treningowych. Plotki te bardzo pobudziły wyobrażenie polskich fanów, którzy zaczęli snuć domysły o tym, że być może KubiK zastąpi Kubena na pozycji trenera zespołu.

Na szczęście plotki i domysły nie sprawdziły się i nie dojdzie do kolejnego zaskakującego odejścia z Virtus.Pro. Wczorajszym popołudniem wszelkie wątpliwości rozwiało oficjalnie ogłoszenie ze strony Virtus.Pro, gdzie poznaliśmy odpowiedź na pytanie, czemu KubiK trenował z zawodnikami formacji.


ZOBACZ TEŻ: DreamHack Open Valencia: Polacy poznali swoich grupowych rywali!


Okazuje się, że KubiK rozpoczął współpracę z Virtus.Pro w roli analityka. Oczywiście na ten moment Polak będzie na „okresie próbnym”, gdzie włodarze zespołu sprawdzą, czy jego uwagi i sugestie faktycznie przełożą się na rozwój drużyny i poprawę wyników, które w ostatnim czasie są tragiczne.

”Jest to dla mnie wielka przygoda. Będę miał okazję współpracować ze świetnymi ludźmi i całą organizacją. Jestem za to bardzo wdzięczny”. - skomentował Kuba „Kubik” Kubiak.

Sytuacja ta jest nadwyraz ciekawa, bo KubiK dołączył do sztabu szkoleniowego Virtus.Pro na kilka dni po tym, jak Janusz „Snax” Pogorzelski opuścił zespół i dołączył do mousesports. Pokazuje to, że sytuacja wewnątrz drużyny nie jest najlepsza, a sam Kuben, jak i zawodnicy nie mają pomysłu na to, jak poprawić swoje wyniki i odbić się od dna.

Na pewno przed Kubikiem spore wyzwanie, bo nie ma wątpliwości, że jego zatrudnienie wiąże się ze sporymi oczekiwaniami, jakie w nim może pokładać szefostwo organizacji, ale również sami gracze, którzy szczególnie chcą odbudować swoją pozycję sprzed dwóch lat. Pierwszym sprawdzianem dla Kubika i zespołu będą zmagania w ramach DreamHack Open Valencia, które rozpoczynają się już jutro.

My również pokładamy z Kubiaku wielkie nadzieje, być może będzie tym, który swoim doświadczeniem pomoże powrócić drużynie na właściwe tory. W przeszłości poza zajmowaniem się profesjonalnym graniem Kubik był szkoleniowcem w między innymi Vexed Gaming czy PRIDE — więc o doświadczenie i pomysły nie musimy się raczej obawiać.

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki