League of Legends udostępnia system statystyk na profilach

Keyart

Riot Games udostępniło niezwykle ciekawą funkcję na profilach graczy. Otóż udostępniono system statystyk, dzięki którym można porównać, jak wypadamy na tle innych graczy w różnych rangach. Możemy przekonać się, jak nasze umiejętności przewyższają innych, a kiedy sami jesteśmy winni swojej serii przegranych.

Wystarczy wybrać bohatera lub pozycję z zakładki statystyk, żeby zacząć. Wyniki podzielone są na trzy kategorie: Walka, Przychód i Kontrola mapy. Kategorie te zawierają zarówno znane już dane, jak i parę nowych pozycji, podkreślając w czym konkretnie jesteście lepsi lub słabsi od innych graczy.

Gry są zarejestrowane od połowy sezonu 2018 (patch 8.12). Porównajcie swoje wyniki z:

 • Graczami z różnych rang
 • Ekspertami
 • Konkretnymi graczami
 • Graczami z waszej listy znajomych
 • Waszymi własnymi wynikami na innym bohaterze

Riot Games przygotowało nawet ciekawy opis, jak można wykorzystać statystyki:

„Załóżmy, że srebrna Diana grająca na środku chce poprawić swój styl gry. Otwiera swoje statystyki i zaczyna od przejrzenia swojego najniższego wyniku — Przychodu. Szczegółowa rozpiska daje jej znać, że przeciętna Diana ma Większą wczesną przewagę farmy i Farmę na minutę. W pamięci raz jeszcze przeżywa grę, w której Fizz ją absolutnie utopił. Ogląda, jak profesjonalni gracze farmią w grze przeciwko niemu, żeby przechylić szalę ze wczesnym przychodem złota.

Jej drugą najniższą statystyką jest Walka — jej udział w zabójstwach, asystach, obrażeniach i użyteczności. Nawet w swojej grze z Najwyższym procentem obrażeń, wciąż zadaje mniej obrażeń wrogim bohaterom niż inne srebrne środkowe Diany. Zbyt wczesne umieranie w walkach drużynowych lub przybywanie do nich za późno sprawia, że nie zwiększa tego wyniku.

Kontrola mapy wypada u niej najlepiej. Jeśli wzmocni swój styl gry oparty o świadomość, jak działa mapa, i będzie umieszczać totemy w strategicznych miejscach i wędrować, zwiększy swój wynik za Walkę i może pewnego dnia wyjdzie ze Srebra.”


Na początku sezonu statystyki w pełni się resetują. Będą rejestrowane na nowo aż do początku kolejnego sezonu. Statystyki są najlepiej wykorzystane jako narzędzie oparte o wyniki, które zależą od tego, czy dane są aktualne, dlatego nie zobaczymy danych z poprzednich sezonów.

Czym jest ocena każdej kategorii? Ocena ta pokazuje, jak dobrze radzicie sobie w danej kategorii w porównaniu z innymi graczami na tym samym poziomie. Będzie zmieniać się w miarę z postępem. Wpływa na nią to, jak grają inni gracze na tym samym poziomie umiejętności. Nie jest ona związana z maestrią bohaterów. ARAM i Twisted Treeline na ten moment nie pojawią się w statystykach. Riot nie zamierza na chwilę obecną pokazywać danych dla tych kolejek.

Fot.: Riot Games

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Dota2 Rainbow Cup
  13:55
  Team Edition
  vs
  room310
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  19:00
  x6tence
  vs
  Splyce Vipers
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  20:00
  Vodafone Giants.Spain
  vs
  Penguins
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:00
  LDLC
  vs
  Vitality
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:30
  mousesports
  vs
  fnatic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki