Za nami drugie starcie dzisiejszego wieczoru. Po bardzo spokojnej momentami nudnej grze to zawodnicy Splyce zatriumfowali w walce z FC Schalke 04. Tym samym zespół Humanoida znacząco zwiększa swoją szansę na udział w fazie pucharowej wiosennego sezonu LEC.

Oba zespoły zdecydowały się na spokojną grę we wczesnej fazie rozgrywki, to sprawiło, że dopiero w dziesiątej minucie Splyce zdobyło pierwszą krew po nieudanym ataku Abbedagge na Vizicsacsim. W 20. minucie obie drużyny remisowały w zabójstwach 2:2, jednak przewagę w złocie o niespełna dwa tysiące posiadało Schalke. W 22. minucie nagle i kompletnie niespodziewanie Splyce zdobyło Barona, a także pozbawiło życia czterech graczy Schalke.

Cztery minuty później Splyce po raz kolejny uderzyło – zgarniając cztery eliminacje. Dzięki tej sytuacji Humanoid i spółka mogli wykorzystać nieobecność wrogiej drużyny i pewnym krokiem wkroczyć do bazy wroga, ostatecznie wygrywając ten pojedynek.