MDL Macau podsumowanie fazy grupowej

Yuioe

Mars Dota 2 League jest to wydarzenie od organizatorów Mars Media w tym roku przeprowadzane na terenie specjalno-administracyjnym w mieście Macau na terenie Chin. W tym roku padł rekord puli pieniężnej w wysokości 300,000 dolarów dla całego turnieju. Oraz organizatorzy otrzymali po raz pierwszy od firmy Valve możliwość przyznawania punktów kwalifikacyjnych w wysokości 300 dla czterech pierwszych drużyn, w związku z tym możemy mówić już oficjalnie, że MDL Macau jest minorem!

Przebieg oraz zasady MDL Macau.

Dziewięć zakwalifikowanych drużyn przez pierwsze dwa dni (Piątek, Sobota) zmagali się w walce o przedostanie się do pierwszych czterech miejsc, gdyż pozostałe pięć nie przechodzi do dalszego etapu rozgrywek. Mecze w grupie rozgrywane były w trybie BO1 każdy z każdym, nie można było pozwolić sobie na gorszą dyspozycję w żadnym meczu, gdyż mogło to skutkować niezakwalifikowaniem się do fazy play-offów. Po rozstrzygnięciu pierwszego formatu przechodzimy w fazę play-offów, mecze na tym etapie rozgrywane będą do dwóch wygranych (BO3). Miejsca 5-9 otrzymają taki sam udział bez względu czy drużyna niezakwalifikowana zakończyła zmagania na ostatnim, czy piątym miejscu. To samo dotyczy reprezentantów kończących turniej na 3-4 miejscu nie będzie meczu rozstrzygającego o trzecie miejsce, w związku z tym obie drużyny otrzymają taka samą ilość punktów kwalifikacyjnych wraz z kwotą pieniężną.

Faza grupowa

Pierwszego dnia zmagań na pewno dobrze nie zapamiętają gracze Infamous na trzy mecze przegrali wszystkie stawiając siebie w bardzo ciężkiej sytuacji. W drugim dniu zmagań widać było determinację i to za skutkowało dwoma wygranymi z zespołami LGD Gaming oraz OG niestety mimo dobrego wejścia w dzień nie udało się utrzymać świetnej passy LGD.Forever Young wraz z Natus Vincere pokazali lepszą grę i tak oto Infamous pożegnało się z dalszymi rozgrywkami. Jednak największym zaskoczeniem jest odpadnięcie dwóch kluczowych drużyn z Chin, mowa tutaj o LGD Gaming oraz LGD.Forever Young. LGD Gaming wygrało tylko dwa mecze z ośmiu, w fazie grupowej jest to katastrofalna liczba, tym bardziej że byli stawiani w roli potencjalnych drużyn mających szanse sięgnąć po miejsce w czołówce. Natomiast LGD.Forever Young grało w kratkę, niewiele tutaj zabrakło, aby zmieścić się w gronie najlepszych, niestety bilans 4-4 nie był wystarczający na otrzymanie awansu.

Z drugiej strony należy pochwalić zespól OG, ostatnimi czasy drużyna przeżywała kryzys związany z Dream League Season 8, gdy nie udało się zwyciężyć jednej mapy przeciwko Natus Vincere. To spotkanie zadecydowało o braku kwalifikacji na majora w Szwecji. Wracając do MDL Macau drużyna OG z bilansem 6-2 zajmuje pierwsze miejsce a tuż za nią trzy drużyny z bilansem 5-3 są to: Natus Vincere, Virtus.pro oraz TNC Pro Team.

 

 

Źródłó: http://wiki.teamliquid.net/dota2/Mars_Dota_2_League/Macau/2017

Play-offy

A już jutro rozpoczynamy format play-offów na sam początek OG zmierzy się z Natus Vincere mam wielką nadzieję, że będzie to emocjonująca potyczka OG jest na tym minorze w świetnej formie i ma do udowodnienia przeciwnikom, że przegrana w kwalifikacjach do majora w Szwecji to była jedna wielka pomyłka, mecz wystartuje o 5:00 czasu Polskiego. A na drugi półfinał zapraszamy o 8:00 Virtus.pro podejmie TNC Pro Team we wcześniejszych swoich artykułach bardzo wychwalałem TNC Pro Team i tym razem nie będzie inaczej, zespół wrócił na właściwe tory, dzięki czemu możemy spodziewać się świetnego widowiska przeciwko drużynie prowadzonej przez zawodnika Solo.

0 komentarzy

Mecze

 • Leagueoflegends
  League of Legends Championship Series North America
  Trwa
  Team Liquid
  vs
  OpTic Gaming
  HGC North America
  Trwa
  Team Freedom
  vs
  Gale Force eSports
  Cs
  Eleague
  Trwa
  Virtus.Pro
  vs
  Cloud9

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki