MDL Macau podsumowanie fazy grupowej

Yuioe

Mars Dota 2 League jest to wydarzenie od organizatorów Mars Media w tym roku przeprowadzane na terenie specjalno-administracyjnym w mieście Macau na terenie Chin. W tym roku padł rekord puli pieniężnej w wysokości 300,000 dolarów dla całego turnieju. Oraz organizatorzy otrzymali po raz pierwszy od firmy Valve możliwość przyznawania punktów kwalifikacyjnych w wysokości 300 dla czterech pierwszych drużyn, w związku z tym możemy mówić już oficjalnie, że MDL Macau jest minorem!

Przebieg oraz zasady MDL Macau.

Dziewięć zakwalifikowanych drużyn przez pierwsze dwa dni (Piątek, Sobota) zmagali się w walce o przedostanie się do pierwszych czterech miejsc, gdyż pozostałe pięć nie przechodzi do dalszego etapu rozgrywek. Mecze w grupie rozgrywane były w trybie BO1 każdy z każdym, nie można było pozwolić sobie na gorszą dyspozycję w żadnym meczu, gdyż mogło to skutkować niezakwalifikowaniem się do fazy play-offów. Po rozstrzygnięciu pierwszego formatu przechodzimy w fazę play-offów, mecze na tym etapie rozgrywane będą do dwóch wygranych (BO3). Miejsca 5-9 otrzymają taki sam udział bez względu czy drużyna niezakwalifikowana zakończyła zmagania na ostatnim, czy piątym miejscu. To samo dotyczy reprezentantów kończących turniej na 3-4 miejscu nie będzie meczu rozstrzygającego o trzecie miejsce, w związku z tym obie drużyny otrzymają taka samą ilość punktów kwalifikacyjnych wraz z kwotą pieniężną.

Faza grupowa

Pierwszego dnia zmagań na pewno dobrze nie zapamiętają gracze Infamous na trzy mecze przegrali wszystkie stawiając siebie w bardzo ciężkiej sytuacji. W drugim dniu zmagań widać było determinację i to za skutkowało dwoma wygranymi z zespołami LGD Gaming oraz OG niestety mimo dobrego wejścia w dzień nie udało się utrzymać świetnej passy LGD.Forever Young wraz z Natus Vincere pokazali lepszą grę i tak oto Infamous pożegnało się z dalszymi rozgrywkami. Jednak największym zaskoczeniem jest odpadnięcie dwóch kluczowych drużyn z Chin, mowa tutaj o LGD Gaming oraz LGD.Forever Young. LGD Gaming wygrało tylko dwa mecze z ośmiu, w fazie grupowej jest to katastrofalna liczba, tym bardziej że byli stawiani w roli potencjalnych drużyn mających szanse sięgnąć po miejsce w czołówce. Natomiast LGD.Forever Young grało w kratkę, niewiele tutaj zabrakło, aby zmieścić się w gronie najlepszych, niestety bilans 4-4 nie był wystarczający na otrzymanie awansu.

Z drugiej strony należy pochwalić zespól OG, ostatnimi czasy drużyna przeżywała kryzys związany z Dream League Season 8, gdy nie udało się zwyciężyć jednej mapy przeciwko Natus Vincere. To spotkanie zadecydowało o braku kwalifikacji na majora w Szwecji. Wracając do MDL Macau drużyna OG z bilansem 6-2 zajmuje pierwsze miejsce a tuż za nią trzy drużyny z bilansem 5-3 są to: Natus Vincere, Virtus.pro oraz TNC Pro Team.

 

 

Źródłó: http://wiki.teamliquid.net/dota2/Mars_Dota_2_League/Macau/2017

Play-offy

A już jutro rozpoczynamy format play-offów na sam początek OG zmierzy się z Natus Vincere mam wielką nadzieję, że będzie to emocjonująca potyczka OG jest na tym minorze w świetnej formie i ma do udowodnienia przeciwnikom, że przegrana w kwalifikacjach do majora w Szwecji to była jedna wielka pomyłka, mecz wystartuje o 5:00 czasu Polskiego. A na drugi półfinał zapraszamy o 8:00 Virtus.pro podejmie TNC Pro Team we wcześniejszych swoich artykułach bardzo wychwalałem TNC Pro Team i tym razem nie będzie inaczej, zespół wrócił na właściwe tory, dzięki czemu możemy spodziewać się świetnego widowiska przeciwko drużynie prowadzonej przez zawodnika Solo.

0 komentarzy