Mobilna wersja League of Legends już w przyszłym roku?

9 best cross platform pc games hero1551891455385

Według doniesień reuters.com firma Tencent współpracuje z Riot Games nad stworzeniem mobilnej wersji League of Legends. 

Gry mobilne zyskują coraz większą popularność. Z esportowych tytułów możemy na razie cieszyć się z Clash Royale, PUBG Mobile czy Vainglory. Są one jednak głównie znane w Azji, a więc stworzenie gry mobilnej na podstawie League of Legends może być świetnym ruchem jeśli chodzi o ekspansję na rynek europejski czy amerykański. Świetnym przykładem jest chociażby Fortnite w wersji na smartfony, który podbił serca wielu graczy, dzięki dostępowi do ulubionego tytułu w każdych okolicznościach. Z pewnością wielu fanów Ligi Legend ucieszyłoby się z faktu, że mogą walczyć na Polach Sprawiedliwości niezależnie od tego gdzie się znajdują.

Pomimo wielkiego entuzjazmu społeczności, część fanów podkreśla problemy jakie może spotkać wersja na smartfony. Zmartwienia dotyczą między innymi tego w jaki sposób będzie wyglądał interface, jak gracze będą mogli używać przedmiotów czy celnie i łatwo używać skill-shotów. Do tego dochodzi minimapa, a wszystko to musi się zmieścic na niewielkich ekranach smartfonów. Miejmy nadzieję, że Tencent i Riot zdołają zadowolić przyszłych graczy.

Wszystkich entuzjastów mobilnej wersji League of Legends musimy niestety ostudzić. Według reuters.com, produkcję ujrzymy najszybciej na początku przyszłego roku. Firma Tencent miała zwrócić się z pomysłem stworzenia mobilnej wersji Ligi Legend już kilka lat temu, jednakże Riot odrzucił ich propozycję.

fot. Teddy Rawpixel

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Asian DOTA2 Gold Occupation Invitational Competition
  Trwa
  WOLF
  vs
  Photon
  Dota
  Asian DOTA2 Gold Occupation Invitational Competition
  Trwa
  Death Squad
  vs
  Five Brothers
  Dota
  RedRain Cup Season 3
  Trwa
  Team Edition
  vs
  Eclipse
  Dota
  2019 EPICENTER Major
  10:00
  LGD
  vs
  Forward Gaming
  Leagueoflegends
  2019 LoL Champions Korea Summer
  10:00
  Gen.G
  vs
  SANDBOX

Dodaj nas

Kalendarz