Najlepsi z najlepszych w 2018 roku wg. HLTV - #15. EliGE

Elige liquid 730x380

Dotychczas w rankingu 20 najlepszych graczy CS:GO w 2018 roku zobaczyliśmy zawodników North, FaZe Clan, Cloud9, a także dwukrotnie mousesports. Z kolei dziś na miejscu piętnastym uplasował się reprezentant Teamu Liquid - 21-letni Jonathan „EliGE” Jablonowski.

Żartobliwie chciałoby się rzec, że dla zawodników Team Liquid powinno być dodatkowe pięć miejsc na drugiej pozycji, patrząc na wyniki tej formacji w minionym roku. Jednak żarty na bok, bo pomimo faktu, że Team Liquid przypadło tej drugiej formacji, to ekipa ta jest w absolutnej światowej czołówcę, jeżeli chodzi o scenę CS:GO.

Co ciekawe, to już drugi raz, kiedy EliGE pojawia się w zestawieniu dwudziestu najlepszych graczy CS:GO. W roku 2017 21-latek także zawitał do zestawienia, jednak wtedy znalazł się on na miejscu dwunastym. Pozostaje zadać pytanie, czy to kwestia słabszej dyspozycji zawodnika, czy kwestia tego, że obecnie w jego drużynie nie ma słabych elementów, co mogło przyćmić talent Amerykanina.

Jeżeli chodzi o sukcesy, to EliGE i spółka w tym roku zdobyli aż osiem tytułów wicemistrzowskich, które wywalczyli na takich imprezach jak ESL Pro League Season 8, ESL One: New York 2018, ELEAGUE CS:GO Premier 2018 czy chociażby na finałach piątego sezonu ECS.

Jednak wymienione wyczyny to nie wszystko, bo Team Liquid w 2018 roku sięgnęło po dwa ważne triumfy, pierwszym z nich było mistrzostwo w czasie cs_summit2, gdzie Liquid pokonał 3:2 Cloud9. Drugim z kolei turniejem, gdzie Liquid odniosło upragnione zwycięstwo był turniej na Malcie - SuperNova Malta 2018, gdzie TL pokonało 2:0 NRG Esports.

fot. ELEAGUE

0 komentarzy