Najlepsi z najlepszych w 2018 roku wg. HLTV - #15. EliGE

Elige liquid 730x380

Dotychczas w rankingu 20 najlepszych graczy CS:GO w 2018 roku zobaczyliśmy zawodników North, FaZe Clan, Cloud9, a także dwukrotnie mousesports. Z kolei dziś na miejscu piętnastym uplasował się reprezentant Teamu Liquid - 21-letni Jonathan „EliGE” Jablonowski.

Żartobliwie chciałoby się rzec, że dla zawodników Team Liquid powinno być dodatkowe pięć miejsc na drugiej pozycji, patrząc na wyniki tej formacji w minionym roku. Jednak żarty na bok, bo pomimo faktu, że Team Liquid przypadło tej drugiej formacji, to ekipa ta jest w absolutnej światowej czołówcę, jeżeli chodzi o scenę CS:GO.

Co ciekawe, to już drugi raz, kiedy EliGE pojawia się w zestawieniu dwudziestu najlepszych graczy CS:GO. W roku 2017 21-latek także zawitał do zestawienia, jednak wtedy znalazł się on na miejscu dwunastym. Pozostaje zadać pytanie, czy to kwestia słabszej dyspozycji zawodnika, czy kwestia tego, że obecnie w jego drużynie nie ma słabych elementów, co mogło przyćmić talent Amerykanina.

Jeżeli chodzi o sukcesy, to EliGE i spółka w tym roku zdobyli aż osiem tytułów wicemistrzowskich, które wywalczyli na takich imprezach jak ESL Pro League Season 8, ESL One: New York 2018, ELEAGUE CS:GO Premier 2018 czy chociażby na finałach piątego sezonu ECS.

Jednak wymienione wyczyny to nie wszystko, bo Team Liquid w 2018 roku sięgnęło po dwa ważne triumfy, pierwszym z nich było mistrzostwo w czasie cs_summit2, gdzie Liquid pokonał 3:2 Cloud9. Drugim z kolei turniejem, gdzie Liquid odniosło upragnione zwycięstwo był turniej na Malcie - SuperNova Malta 2018, gdzie TL pokonało 2:0 NRG Esports.

fot. ELEAGUE

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  2019 The Chongqing Major
  03:00
  Evil Geniuses
  vs
  fnatic
  Dota
  ANGGAME China vs SEA 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD
  Leagueoflegends
  2019 LoL Pro League Spring
  Trwa
  Topsports
  vs
  Victory Five
  Leagueoflegends
  2019 LoL Masters Series Spring
  Trwa
  Dragon Gate
  vs
  Alpha
  Overwatch
  2018 Overwatch Contenders PAC Season 3
  Trwa
  TBD
  vs
  TBD

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki