Najpopularniejszy streamer Fortnite, Ninja, zarabia miesięcznie 500 tysięcy dolarów

Tyler ninja blevins 1094709 1280x0

Tyler "Ninja" Blevins to zdecydowanie jedna z bardziej rozpoznawalnych ostatnio osób. Gracze Fortnite pewnie kojarzą go dzięki niesamowitym akcjom, jakimi raczy swoich przeciwników podczas Battle Royale. Fani esportu mogą go jednak pamiętać, jako członka Luminosity Gaming oraz jako wybitnego gracza Halo. Świat prawdopodobnie usłyszał o nim jednak dzięki temu, że streamował jedną ze swoich gier z raperem Drake’iem.

Tym razem jest jednak na tapiecie z innego powodu. Podczas wywiadu dla CNBC, zapytany o to, ile zarabia, bez ogródek odpowiedział, że 500 tysięcy dolarów miesięcznie. Ninja potwierdził, że kwota ta pochodzi przede wszystkim od (dzięki) subskrybentów Amazon i Twitch Prime. Do tego wszystkiego, na zarobki wpływają również followersi na YouTube, Instagram oraz Twitter. Podsumowując wszystko, streamer może pochwalić się naprawdę ogromnym zarobkami.

Jeśli na wieść o zarabianiu 500 tysięcy dolarów miesięcznie postanowiliście rzucić wszystko i zostać streamerami, to Ninja ma dla Was kubeł zimnej wody. Tyler Blevins radzi, aby ukończyć najpierw szkołę i nie olewać edukacji dla Twitcha. On tego nie zrobił, a swoją karierę zbudował przy okazji.

Aktualnie wśród streamerów jest ogromna konkurencja i tylko jednostki są w stanie się wybić. Jeśli zależy Wam na robieniu kariery w Internecie to warto jednak zabezpieczyć swoją przyszłość w inny sposób. Nigdy bowiem nie wiecie, ile potrwa Wasza popularność. Z tego powodu Ninja zaleca rozsądek, a nie ślepe gnanie za tym, co popularne.

2 komentarzy