Natus Vincere na kolanach. Astralis zwycięża DreamHack Masters Marseille!

admin 23 kwietnia 2018

Zakończył się DreamHack Masters Marseille 2018. W wielkim finale bez większych zaskoczeń formacja Astralis pokonała 2:0 Natus Vincere i tym samym Duńczycy zgarnęli nagrodę główną w wysokości 100 000 tysięcy dolarów.

Finałowe spotkanie odbyło się w systemie Bo3, na mapach Nuke oraz Inferno. Faworytem od samego początku była Duńska formacja, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w fazie grupowej, a także w play-offach.

Nuke – Astralis 16:4 Natus Vincere

Pierwsza mapa – Nuke rozpoczęła się od pełnej dominacji Duńczyków, którzy po stronie broniącej nie mieli sobie równych. Pomimo wielu prób ze strony Na'Vi żadna z taktyk praktycznie nie zadziałała, z wyjątkiem dwóch rund. Duńczycy grali bardzo spokojnie, nie pozwalali wybić się z rytmu — widać było, że sporo czasu poświęcili na trenowanie tej mapy. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:4 dla Astralis, a po zmianie stron pomimo dalszej walki Na'Vi, sytuacja wciąż była dla nich fatalna i po pięciu rundach to właśnie Duńska formacja triumfowała.

Inferno – Astralis 16:11 Natus Vincere

Druga mapa — Inferno była już znacznie bardziej wyrównana, tym razem Na'Vi zawiązało walkę, wygrywając aż sześć rund po stronie atakującej. Jednak pomimo tego inicjatywa wciąż była w rękach Xyp9x'a i spółki. Również na inferno radzili sobie bardzo dobrze, często świetny odczytując plany swojego rywala. Pierwsza połowa zakończyła się lepiej dla Astralis – 9:6. '

Po zmianie stron sytuacja była podobna, wciąż lepiej radziło sobie Astralis, jednak Na'Vi momentami miało przebłyski, które zapewniły im kolejne rundy. Niestety w pewnym momencie to Duńczycy postanowili postawić kropkę nad i. Dlatego też ostatecznie zwyciężyli 16:11.