Nauka grania w League of Legends to całkiem niezły biznes!

1f367d125210b68c057904ecc723f175264114a9 hq

Jak podaje chińska edycja portalu Aju News, w Korei Południowej pojawił się całkiem ciekawy, nowy trend. Młodzież z tego kraju zatrudnia profesjonalnych graczy, by ci uczyli ich grania w League of Legends lub Overwatch. Jedna taka godzinna sesja kosztuje od 5000 do 20 000 Koreańskich Wonów (KRW), co daje od 17 do 68 złotych. Lekcje potrafią trwać nawet 3 godziny, więc wychodzi naprawdę ciekawa suma.

Skąd takie zainteresowanie lekcjami? Okazuje się, że w Korei Południowej jeśli nie jesteś dobry w League of Legends możesz mieć spore problemu u rówieśników. Codziennością są wyzwiska, czy szykanowanie słabszych, o utracie przyjaciół i wykluczeniu z życia socjalnego nie wspominając. Jak widać fakt, że kraj ten jest kolebką e-sportu ma również drugą stronę medalu.

Sprawa jest na tyle poważna dla tamtejszej młodzieży, że potrafią wykonywać kilka prac dorywczych naraz, byleby tylko móc zapisać się na taki kurs. Podobno ponad 54% nastolatków w Korei Południowej bierze udział w grach rankingowych. Rywalizację mają zatem we krwi, ale chyba nie tędy droga. Z drugiej zaś strony widać efekty – czołowe drużyny w większości produkcji pochodzą właśnie z tego kraju.

0 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Asia DOTA2 Master League Season 2
  Trwa
  MidOpen
  vs
  EHOME.Immortal
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  North
  vs
  MIBR
  Cs
  StarSeries i-League Season 8
  Trwa
  fnatic
  vs
  mousesports
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Alliance
  vs
  ViCi Gaming
  Dota
  2019 ESL One Hamburg
  Trwa
  Vikin.gg
  vs
  Virtus.pro

Dodaj nas

Kalendarz