Nie masz 16 lat i grasz w League of Legends? Twoi rodzice muszą odpowiedzieć na emaila za Ciebie!

Wallpaper 1975701

Unia Europejska podpisała nowe prawa dotyczące ochrony prywatności danych. Dotyczy to również gier komputerowych oraz cyfrowych kont, które przykładowo używane są w League of Legends. Generalnie deweloperzy muszą teraz bardziej dbać oraz inaczej traktować  informacje, których udzielamy przy zakładaniu konta, itd.

Niestety, wiążę się z tym i kilka ograniczeń. Jeśli macie mniej niż 16 lat (wiek minimalny jest różny dla niektórych krajów) i jesteście mieszkańcami Europy, to Wasi rodzice będą musieli wyrazić zgodę na granie w League of Legends.

Rodzice nie dostaną dostępu do Waszego konta w LoL-u, ale Riot Games na ich prośbę może modyfikować zawarte w nim informacje lub otrzymać podgląd do niego. Co lepsze, jeśli Wasi rodzice nie odpowiedzą na emaila weryfikującego konto, zostanie ono zablokowane. Do czasu, aż wejdziecie w wiek odpowiedni do „samodzielnego” korzystania z konta (ukończycie 16 lat).

Sytuacji nie zmienia fakt, że już posiadacie konto w League of Legends, czy wydaliście na nie pieniądze. Bez zgody rodziców, wszystko zostanie zablokowane.

Pozwólcie, że pozostawię bez komentarza skuteczności takiego zabezpieczenia. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

4 komentarzy