Niemcy rozpatrują zakazanie skrzynek z łupami.

Loot box

Rozmowy na temat skrzynek z łupami są w naszym kraju niezbyt popularne, w przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów Niemców.

Od czasu, gdy Belgijska Komisja ds. Gier zarządziła, iż skrzynie z łupami w grach Overwatch oraz Star Wars Battlefront II mają realny wpływ na zdrowie psychiczne młodego pokolenia, zakazem zainteresował się Niemiecki rząd.

Wszystko zaczęło się na początku listopada ubiegłego roku, kiedy to na językach portalów gamingowych były kontrowersje z grą Star Wars Battlefront II. Po ucichnięciu tematu 22 listopada Belgia zakończyła dochodzenie i orzekła, że skrzynki z łupami to pewna forma hazardu w grach.

Dyskusja znów ożyła po tym, jak Uniwersytet w Hamburgu przeprowadził analizę rynku skrzyń z łupami link do artykułu opublikowany przez gazetę Welt. Skracając badanie w kilku słowach, osoby przeprowadzające badanie przyjrzeli się modelowi biznesowemu twórców gier w odniesieniu do skrzyń z łupami. Rezultat okazał się pozytywny, ponieważ zauważono znaczną większość przychodów na konto twórców a szczególnie przy modelu „zapłać, by wygrać” (P2W).

Szef Komisji ds. Ochrony Młodzieży w Niemczech Wolfgang Kreissig zabrał głos w tej sprawie: „Skrzynie z łupami prawdopodobnie naruszają niemieckie przepisy dotyczące ochrony młodzieży, a twórcy gier, którzy ich używają, mogą zostać ukarani karami finansowymi”.

Oprócz Belgii i Niemiec zakaz skrzyń popiera również Wielka Brytania po tym, jak okazało się, iż 11 procent młodych osób poniżej 16 roku życia korzystało z formy hazardu. Roczne badanie odnośnie hazardu młodzieżowego znajdziecie tutaj.

5 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Cybersport
  01:30
  Team Spirit
  vs
  AVANGAR
  Cs
  ESEA
  04:30
  F1-racecar-PEEK
  vs
  Check6
  Leagueoflegends
  League of Legends Elite Challenger Series
  Trwa
  ahq Fighter
  vs
  Ares Gaming
  Cs
  POWER Fight Club
  Trwa
  Serenic
  vs
  roughtimes
  Cs
  POWER Fight Club
  Trwa
  Odense
  vs
  Sublife

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki