Niemcy rozpatrują zakazanie skrzynek z łupami.

Loot box

Rozmowy na temat skrzynek z łupami są w naszym kraju niezbyt popularne, w przeciwieństwie do naszych zachodnich sąsiadów Niemców.

Od czasu, gdy Belgijska Komisja ds. Gier zarządziła, iż skrzynie z łupami w grach Overwatch oraz Star Wars Battlefront II mają realny wpływ na zdrowie psychiczne młodego pokolenia, zakazem zainteresował się Niemiecki rząd.

Wszystko zaczęło się na początku listopada ubiegłego roku, kiedy to na językach portalów gamingowych były kontrowersje z grą Star Wars Battlefront II. Po ucichnięciu tematu 22 listopada Belgia zakończyła dochodzenie i orzekła, że skrzynki z łupami to pewna forma hazardu w grach.

Dyskusja znów ożyła po tym, jak Uniwersytet w Hamburgu przeprowadził analizę rynku skrzyń z łupami link do artykułu opublikowany przez gazetę Welt. Skracając badanie w kilku słowach, osoby przeprowadzające badanie przyjrzeli się modelowi biznesowemu twórców gier w odniesieniu do skrzyń z łupami. Rezultat okazał się pozytywny, ponieważ zauważono znaczną większość przychodów na konto twórców a szczególnie przy modelu „zapłać, by wygrać” (P2W).

Szef Komisji ds. Ochrony Młodzieży w Niemczech Wolfgang Kreissig zabrał głos w tej sprawie: „Skrzynie z łupami prawdopodobnie naruszają niemieckie przepisy dotyczące ochrony młodzieży, a twórcy gier, którzy ich używają, mogą zostać ukarani karami finansowymi”.

Oprócz Belgii i Niemiec zakaz skrzyń popiera również Wielka Brytania po tym, jak okazało się, iż 11 procent młodych osób poniżej 16 roku życia korzystało z formy hazardu. Roczne badanie odnośnie hazardu młodzieżowego znajdziecie tutaj.

5 komentarzy

Mecze

 • Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  raw
  vs
  tryharddota
  Cs
  Bets.net Challenger Series
  Trwa
  abv
  vs
  Elements Pro Gaming
  Leagueoflegends
  League of Legends Japan League
  Trwa
  DetonatioN FocusMe
  vs
  7th heaven
  Dota
  North American Dota Challengers League Season 3
  Trwa
  tryharddota
  vs
  abc123
  Leagueoflegends
  2019 LoL Japan League Spring
  06:00
  Rascal Jester
  vs
  Burning Core

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki