Nieoficjalne Mistrzostwa Polski 5 vs. 5 w Black Desert już 25 sierpnia!

Przechwytywanie

Gatunek gier MMORPG do tej pory nie wiele miał wspólnego z esportem, co prawda pojedyncze produkcje takie jak Guild Wars 2 starały się budować swoją esportową pozycję, jednak praktycznie zawsze kończyło się to fiaskiem i niskim zainteresowaniem wśród społeczności.

Wyjątkiem w tej kwestii jest jedna z najnowszych produkcji tego gatunku — Black Desert Online, gra MMORPG, która ma największe szanse, aby zaistnieć na esportowej scenie. Głównie dzięki swojej dynamicznej i efektownej walce, która przyciąga tysiące widzów, którzy z zapartym tchem oglądają zmagania najlepszych zawodników na różnego rodzaju turniejach.

Oczywiście wspomniane turnieje to w zdecydowanej większości imprezy międzynarodowe, jednak coraz częściej słyszymy o lokalnych, polskich internetowych imprezach, kierowanych do polskich graczy Black Desert.

Jedną z takich imprez będą nieoficjalne mistrzostwa polski 5 vs.5, którą nasz portal, a także MMORPG.org.pl mają okazję obejmować swoim patronatem medialnym. Wspomniany turniej organizowany jest przez jednego z czołowych polskich streamerów Black Desert — Zamotanego.

Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia (sobota), jednak w przypadku dużego zainteresowania możliwe, że całość rozpocznie się w piątek i będzie rozłożona na dwa dni. Do turnieju mogą przystąpić drużyny złożone minimum z trzech polskich zawodników. Natomiast jeżeli chodzi o system rozgrywek, to będzie on podzielony na cztery grupy.

Każda z grup będzie podzielona według Renown Scora, czyli ogólnej wartości bojowej posiadanego przez nas sprzętu. Zgodnie z tym grupa A mieści się w przedziale 450-490RS, grupa B to kategoria 491-525RS. Z kolei grupa C oraz D, to pozycje „elitarne” dla graczy posiadających od 526RS w górę.

Idąc dalej — pojedynki będą rozgrywane w systemie Bo3 (do dwóch zwycięstw), a walki w fazie play-off będą w systemie Bo5 (do trzech zwycięstw). Jeżeli chodzi o nagrodę, to poza chwałą i tytułem najlepszej polskiej drużyny BDO, gracze otrzymają nagrody pieniężne, a być może także drobne nagrody ufundowane przez wydawcę gry - Kakao Games.

Wszelkie dodatkowe informacje, a także zapisy znajdują się na specjalnym serwerze Discord, przygotowanym na potrzeby całego wydarzenia. Z kolei transmisja z całej imprezy będzie do oglądania na prywatnym kanale Zamotanego.

fot. twitch.tv/Zamotany90

3 komentarzy

Mecze

 • Dota
  Dota2 Rainbow Cup
  13:55
  Team Edition
  vs
  room310
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  19:00
  x6tence
  vs
  Splyce Vipers
  Leagueoflegends
  2019 LVP SuperLiga Orange Spring
  20:00
  Vodafone Giants.Spain
  vs
  Penguins
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:00
  LDLC
  vs
  Vitality
  Cs
  ECS Season 7 Europe Week 2
  20:30
  mousesports
  vs
  fnatic

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki