Ninjas in Pyjamas inwestują w PlayerUnknown’s Battlegrounds

Pubg promo

Czyżby w grze pojawił się nowy gracz? Prócz League of Legends oraz Counter-Strike: Global Offensive, być może zobaczymy kolejnego, e-sportowego giganta. Tak wiem, że prócz tych tytułów mamy chociażby Dota 2 czy Rocket League, ale jeśli chodzi o skalę fenomenu, to nikt do tej pory nie dorównał LoL-owi oraz CS:GO. Wygląda na to, że sytuacja ulega zmianie.

PlayerUnknown’s Battlegrounds, znane lepiej jako PUBG, szturmem wzięło rynek. Podbiło społeczność Steam, a do tego rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. W tytule tym tkwi spory potencjał e-sportowy, co deweloperzy chcą w pełni wykorzystać. Organizacje e-sportowe również dostrzegły szansę na podbój nowego tytułu, więc już pierwsze z nich tworzą specjalne dywizje PUBG. Jedną z nich jest szwedzka ekipa NiP, czyli Ninjas in Pyjamas.

Dywizję NiP reprezentować będzie czterech graczy: Adam Jeremiah „Crunch” Escobedo, Drew Jacob „Sweaterr” Miser, Stian „Borg” Stakset oraz Johan „Ekkz” Kallevik. Nie są to zupełnie obce ksywy, zwłaszcza dla społeczności PlayerUnknown’s Battlegrounds.

Czy uda im się namieszać? Są na to duże szanse, ale wszystko zależeć będzie od rozwoju PUBG. Pojawia się bowiem wiele sceptycznych głosów na temat e-sportowego potencjału gry. Z drugiej zaś strony, omawiana produkcja radzi sobie bardzo dobrze, a poza tym uznawana jest za przyjemną do oglądania na platformach streamerskich.

Czego zatem więcej potrzeba? E-sportowych wydarzeń, które w praniu sprawdzą, czy PlayerUnknown’s Battlegrounds ma szansę podbić ten rynek. Ze swojej strony dodam, że strasznie jestem ciekaw, co z tego wszystkiego wyniknie!

0 komentarzy

Mecze

 • Cs
  Eleague
  Trwa
  Vega Squadron
  vs
  Renegades
  Leagueoflegends
  2018 North America Academy League Summer
  Trwa
  Cloud9 Academy
  vs
  Echo Fox Academy
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Vision
  vs
  FYB
  Cs
  ESEA MDL Season 28 North America
  Trwa
  Forty Six and 2
  vs
  Really Old People
  Cs
  WESG
  05:45
  EMC
  vs
  Recca

Dodaj nas

Kalendarz

Ankieta

O czym chciałbyś/aś czytać na łamach portalu Esportivo?

Wyniki