Post thumbnail

„Spytaj Riot” to całkiem ciekawa seria artykułów o League of Legends. Deweloperzy odpowiadają na pytania fanów, zdradzając przy tym niektóre drobne tajemnice. W ten sposób my otrzymujemy często interesujące informacje, a twórcy pokazują się od tej ludzkiej strony. Czego dowiedzieliśmy się tym razem?

1. Jak decydujecie, na jaką pozycję zrobić nowego bohatera?

„Jest wiele powodów, dla których dany bohater trafia na konkretną pozycję. W przeszłości było to głównie kierowane chęcią zaoferowania graczom co roku dużej różnorodności ról i klas. Przyglądaliśmy się, dla kogo wprowadziliśmy dużą aktualizację i jacy bohaterowie ostatnio zostali wypuszczeni, a potem upewnialiśmy się, że wszyscy gracze dostali w swojej roli jakiegoś nowego bohatera lub aktualizację.

Ostatnio jednak liczba bohaterów stała się tak duża, że wzrósł popyt na tworzenie unikalnych i interesujących mechanik gry. Sprawiło to, że mamy trochę inne podejście do wybierania ról. Zaczynamy teraz od ekscytującego lub interesującego projektu, np. dwóch bohaterów, którzy mają specjalnie zaprojektowaną synergię, a kiedy mamy więcej konkretów, zastanawiamy się, do jakiej roli najlepiej będzie to pasować.

Pyke jest bohaterem, który powstał w wyniku tego nowego procesu, choć w jego przypadku projekt opierał się o „wspierającego zabójcę”, więc rola była z założenia ustalona. W przyszłości więcej nowych herosów będzie wybieranych na tej samej zasadzie.”


2. Kiedy tworzycie bohaterów, jak decydujecie, które przedmioty pojawią się jako polecane w sklepie?

„Polecane przedmioty mają za zadanie poprowadzić graczy, którzy są zupełnie nowi na tym bohaterze. Żeby to osiągnąć, polecamy przedmioty, które zapewniają najlepszy dostęp do najbardziej popularnych stylów gry (nie polecamy raczej niestandardowych zestawów). Skłaniamy się też ku łatwiejszym przedmiotom, które pozwalają graczom na skupienie się na bohaterze, co oznacza, że raczej unikamy aktywowanych przedmiotów.”


3. Gdy bohater staje się silny dzięki niedawnym wzmocnieniom, dlaczego czasem zupełnie inne rzeczy zostają osłabiane zamiast cofnięcia tego wzmocnienia?

„Gdy wzmacniamy lub osłabiamy bohatera, staramy się to zrobić tak, żeby lepiej podkreślić jego silne i słabe strony — nazywamy to „wyostrzeniem”. Jeśli damy jakiemuś bohaterowi siłę, która daje mu zbyt dużą przewagę i wymaga w związku z tym jakichś osłabień, wolimy odebrać trochę mocy z różnych aspektów umiejętności tego bohatera lub bazowych statystyk, żeby lepiej zaakcentować słabe strony (chyba, że jest oczywiste, że NAPRAWDĘ przeholowaliśmy ze wzmocnieniami).

Robiąc to staramy się unikać przenoszenia bohatera do bardzo podstawowego stanu, sprawiając, że nie ma żadnych unikalnych powodów na wybranie go.”


Cały, oryginalny materiał znajdziecie w tym miejscu.